live
Новини » Політика

Єпископ АПЦ з’ясував, доки політв’язня Балуха триматимуть у російському ШІЗО

Володимир Балух. Фото: krymr.com

Український активіст Володимир Балух, якого з 4 квітня тримають у штрафному ізоляторі колонії №4 м. Торжок, буде знаходитися в умовах ШІЗО російської в’язниці до 31 травня.

Про це російська правозахисниця Вікторія Івлєва написала у соцмережах, повідомляє Укрінформ.

«Єпископ Григорій Міхнов-Вайтенко, який спробував минулого тижня відвідати Володимира Балуха, але не був допущений до нього керівництвом ВК-4 Торжка через те, що Балух знаходиться в ШІЗО, а відвідання священиком, на думку керівництва, ШІЗО не можливе, додзвонився до ВК-4. Як його запевнили під час минулого невдалого візиту, Балух мав вийти з ШІЗО дев’ятнадцятого числа, от єпископ і намагався дізнатися, коли ж можна буде нарешті приїхати до Вови. Отця Григорія з’єднали з відділом безпеки та оперативної роботи, і черговий капітан, зв’язавшись з кимось по внутрішньому зв’язку, повідомив, що... Балух у ШІЗО до 14 годин 45 хвилин тридцять першого травня», – повідомила Івлєва.

За її словами, українцю могли дати новий термін перебування в ШІЗО, при цьому вся пов’язана з Володимиром Балухом інформація тримається в секреті.

«Виходить, ніби як, не закінчивши один термін у ШІЗО, Вова отримав нове покарання, круто, чи не так? Дізнатися, чому, за що, як таке взагалі можливо, чи виходив Вова з камери штрафного ізолятора хоча б на кілька хвилин і чи отримав Балух зрештою посилку від родичів, яку через постійне перебування в ШІЗО йому ніяк не видають, єпископу не вдалося», – написала правозахисниця.

Як повідомлялося, «суд» в окупованому Криму засудив Балуха до 4 років 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ. Причиною кримінального переслідування Балуха є його проукраїнська позиція в окупованому Росією Криму. Українець з 29 березня 2019 року знаходиться в колонії у місті Торжок Тверської області Росії, що є порушенням ст.49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, якою забороняється переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії № 4 м.Торжок (РФ).

Нагадаємо, США закликають Росію терміново надати допомогу політв’язню Балуху.Loading...
Loading...
Loading...