Новини » Світ 21 травня, 2019, 11:07
Японські вчені вважають, що під поверхнею холодного Плутона зберігається теплий океан води
Плутон. Фото: NASA
Плутон. Фото: NASA

Японські геофізики показали, що ізоляційний шар газогідратів може зберігати теплий рідкий океан під крижаною поверхнею холодного Плутона.

Про це пише Naked-science.

Влітку 2015 року космічний зонд New Horizons вперше зблизився з Плутоном і надіслав детальні знімки поверхні карликової планети та її супутників. Мабуть, найпомітнішою та інтригуючою деталлю топографії Плутона виявилася рівнина Супутника – світла, витягнута і плоска крижана низина в районі екватора діаметром майже 1500 кілометрів. Вчені висловили припущення, що подібні рівні області можуть свідчити про присутність на Плутоні прихованого під льодом рідкого океану. З іншого боку, з урахуванням древнього віку і скромних розмірів карликової планети, то такий океан повинен був замерзнути вже дуже і дуже давно.

У новій статті, опублікованій в журналі Nature Geoscience, японські вчені демонструють механізм, завдяки якому Плутон може досі зберігати бакен під льодом. Сунічі Камата (Shunichi Kamata) і його колеги припустили, що під поверхнею рівнини Супутника є ізолюючий шар газових гідратів (клатратів), що утворилися з суміші замерзлої рідини (тут – в основному води) і газів (в основному метану). Вони погано проводять тепло і теоретично могли б забезпечити достатню ізоляцію для збереження рідини в більш глибоких шарах.

Для перевірки цієї гіпотези вчені провели комп’ютерне моделювання еволюції Плутона починаючи ще з формування Сонячної системи – як з ізолюючим шаром клатратів, так і без нього. Розрахунки показали, що без збереження тепла газогідратів рідкий океан під поверхнею повинен повністю замерзнути за якийсь мільйон років. З іншого боку, при наявності ізолюючого шару цей процес розтягується на мільярд років і більше. Тому теоретично океан може зберігатися на Плутоні досі.

Нагадаємо, атмосфера Плутона може повністю зникнути протягом десяти років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-25 15:03 :12