Новини » Суспільство 21 травня, 2019, 10:51
Вчені пояснили, звідки взялися таємничі Бермудські острови
Бермудські острови. Фото: EPA-EFE/CJ GUNTHER
Бермудські острови. Фото: EPA-EFE/CJ GUNTHER

Дослідники з’ясували, що Бермудські острови з’явилися на поверхні Землі завдяки незвичайним вулканам в далеких глибинах Землі.

Саме ці незвичайні вулкани відповідальні за появу Бермудських островів, пише Новое Время з посиланням на Science Alert.

На Бермудських островах, які перебувають на вершині погаслої вулканічної підводної гори, геологи знайшли перші прямі докази того, що матеріал з перехідною зони, між 400 і 650 кілометрами нижче поверхні Землі, може пузиритися і викидатися через вулкани.

«Ми очікували, що наші дані покажуть, що вулкан був утворенням мантійного шлейфу, так само, як це відбувається на Гаваях. Це перший раз, коли ми знайшли чітку вказівку з перехідної зони глибоко в мантії Землі, що вулкани можуть утворюватися таким чином», – сказав геолог Естебан Газель з Корнельського університету.

Вулкани Гавайських островів беруть свій початок на глибині від 200 до 400 кілометрів. Але вулкан Бермудських островів сягає корінням набагато глибше, в територію, багату водою, кристалами і розплавленої породи.

Геологи знайшли це свідчення в зразку керна, пробуреного на Бермудських островах в 1972 році. Його довжина складає більше 700 метрів (2600 футів), і він є своєрідним графіком геологічної історії регіону. У міру того, як матеріал осідає, він утворює шар в скелі, і дослідники можуть вивчати їх, щоб реконструювати минулі події.

Незвичайний мінеральний склад, а також вміст ізотопів свинцю і деяких інших важких елементів дозволили вченим висунути нову схему утворення цих островів.

Вчені-геологи розробили чисельні моделі і виявили порушення в перехідній зоні, яке, ймовірно, змусило матеріал з цього глибокого мантійного шару танути і просочуватися на поверхню. Вважається, що це сталося близько 30 мільйонів років тому і послужило основою, на якій сьогодні перебувають Бермудські острови.

Цей результат може допомогти виявити більше вулканів, які могли виникнути в цих темних глибинах, і допомогти зрозуміти геологічні процеси, які сформували нашу планету.

Читайте також: Раптовий вітер нахилив великий лайнер в районі Бермудського трикутника

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 08:58 :56