Новини » Економіка 21 травня, 2019, 13:47
«Укрнафта»: Позбавлення компанії дозволу на користування надрами Борислава може закінчитись екологічною катастрофою у місті
<nbsp;>

Окружний адміністративний суд Києва прийняв до розгляду позов Державної служби геології та надр України про анулювання спеціального дозволу на користування надрами Бориславського родовища, виданого ПАТ «Укрнафта».

Про це ZIKу повідомили у прес-службі «Укрнафти».

Як зазначається, необхідність позбавлення «Укрнафти» права здійснювати виробничу діяльність на території Борислава Держгеонадра мотивує порушенням угоди про надрокористування. Зокрема, «Укрнафту» звинувачують у тому, що діяльність компанії погіршує екологічну ситуацію в Бориславі.

«Позов не має під собою підстав, а заявлені Держгеонадрами у позовній заяві порушення є надуманими та недоведеними. Ба більше, ПАТ «Укрнафта» здійснювала всі можливі спроби врегулювати цю ситуації в досудовому порядку, надаючи не лише відповіді та пояснення щодо стану екології в Бориславі, а й повідомляючи про вжиті нафтовиками заходи та плани дій щодо подолання наслідків довготривалого нафтовидобутку на території міста», – повідомили у компанії.

Однак, згідно з повідомленням, всі ці спроби були марними. В «Укрнафті» переконані, що в Держгеонадрах та Екологічній інспекції чи то не читають надані компанією роз’яснення, чи то бажання позбавити «Укрнафту» права розробки родовища настільки велике, що Держгеонадра готова не звертати увагу на ці пояснення та здійснити необдуманий крок.

Фото: Михайло Данчишак
Фото: Михайло Данчишак

Крім того, в «Укрнафті» пояснили, що екологічна ситуація, що склалася у Бориславі, зумовлена геологічними особливостями родовища і техногенними чинниками.

«Сьогодні екологічні заходи у рамках програми дегазації території Борислава здійснює лише «Укрнафта», хоча на території міста свою діяльність здійснюють і інші надрокористувачі. Після згортання державних програм, починаючи з 2006 року, компанія вклала понад 220 млн. грн. у заходи з ліквідації загазованості території міста. Минулого 2018 року витрати ПАТ «Укрнафта» на ліквідацію загазованості Борислава склали більше ніж 35 млн. грн. На 2019 рік компанія планує на природоохоронні заходи витратити ще понад 40 мільйонів», – розповів директор бізнес-підрозділу «Укрнафта Захід» Олег Мальчик.

Він запевнив, що самостійно «Укрнафта» не зможе вирішити усі проблеми Борислава, у тому числі, екологічні. Тому нафтовики закликають владу, громаду та всі суб’єкти господарювання, які працюють на Бориславському родовищі, об’єднати зусилля навколо вирішення проблем міста.

Держава в особі Держгеонадр, на переконання нафтовиків, мали би створити для українських нафтовидобувних компаній сприятливі умови роботи на виснажених довготривалим видобутком родовищах, які сприяли б вирішенню екологічних проблем територій. Натомість, вона прагне позбавити спецдозволу компанію, яка є єдиною виробничою структурою, котра вкладає власні ресурси у природоохоронні заходи, породжені довготривалим видобутком нафти на території міста Борислава.

Якщо спецдозвіл за рішенням суду буде анульовано, «Укрнафта» змушена буде зупинити видобуток вуглеводнів на Бориславському родовищі, що спричинить зупинку роботи і вакуумно-компресорних станцій та усієї вакуумної мережі, яка сьогодні забезпечує дегазацію значної території міста. Наслідком невиважених дій Держгеонадра стануть практично гарантовані екологічна і техногенна катастрофи у Бориславі, заявили в «Укрнафті».

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України з ініціативи Державної екологічної інспекція України подала позов про анулювання спецдозволу на користування «Укрнафтою» надрами на Бориславському родовищі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 14:12 :41