Новини » Економіка 21 травня, 2019, 16:55
Україна та Грузія внесли зміни до угоди про ЗВТ

У вівторок, 21 травня, перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів та міністр економіки Грузії Натела Турнава підписали протокол, яким внесли зміни до угоди між урядом України та урядом Грузії про вільну торгівлю.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Як зазначають у відомстві, зміни до угоди дозволять Україні та Грузії використовувати ідентичні правила походження товарів у двосторонній торгівлі та застосовувати положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Пан-Євро-Мед), зокрема ефект діагональної кумуляції.

«Зміни до Угоди про вільну торгівлю з Грузією дозволять створити нам перший діючий трикутник діагональної кумуляції ЄС-Україна-Грузія», – підкреслив Степан Кубів. – «На практиці це означає, що в українські виробники зможуть імпортувати сировину та комплектуючі з Грузії, переробляти їх в Україні та експортувати, наприклад, до Німеччини з українськими сертифікати походження з нульовою або пільговою ставкою мита. Пан-Євро-Мед – один з інструментів для зміни акцентів міжнародної торгівлі з експорту переважно сировини на експорт більш високотехнологічної продукції з доданою вартістю, яка формується в Україні».

Зміни до Угоди про вільну торгівлю набудуть чинності після ратифікації парламентами обох країн. Як відомо, режим вільної торгівлі між Україною та Грузією діє з 1996 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 02:01 :22