Новини » Політика 21 травня, 2019, 14:42
Богдан оголосив підстави для розпуску парламенту
ZIK
ZIK

Саме 22 травня є оптимальним терміном для старту обговорення, підписання і публікації Указу Президента України про дострокове припинення повноважень парламенту.

Про це в ефірі телеканалу ZIK, біля Адміністрації Президента, заявив радник Володимира Зеленського Андрій Богдан.

«Дату проведення позачергової сесії визначає голова ВРУ. Ми будемо пропонувати провести її завтра. Адже це найопитамальніший термін публікації указу в умовах і розпуску, і парламентських виборів», зазначив експерт.

Андрій Богдан наголосив на необхідності розпочати новий виборчий процес.

«Можливо, з публікацією рішення доведеться потягти кілька днів. Адже спершу треба провести дострокову сесію і підписати указ, опублікувати. Необхідно, щоб новий виборчий процес почався до процесу проведення виборів», підкреслив радник.

Андрій Богдан пояснив, які в указі Президента є підстави для дострокового припинення повноважень парламенту.

«В пункті першому статті 90 є положення про відсутність коаліції у ВРУ. Указ Президента не може ґрунтуватися на рішенні будь-яких судів. У цьому випадку, це оцінка правової ситуації, яка склалася у ВРУ. Указ буде базуватися лише на Конституції України», розповів експерт.

Андрій Богдан прокоментував і законопроект про імпічмент.

«Закон про імпічмент це питання до ВРУ. Ми готові підписати цей закон у перший день, коли він надійде в АП. Володимир Зеленський подаватиме такий законопроект. Наразі такий текст розробляється науковцями. Потуг серед експертів було багато. Та ми близькі до завершення. Наш проект такого закону спершу поставимо на публічне обговорення, а потім розгляд у ВРУ», додав радник.

Нагадаємо, радник Володимира Зеленського Андрій Богдан прокоментував майбутні кадрові рішення Президента України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 11:03 :32