Новини » Суспільство

У Швеції зробили безпілотну вантажівку, яка схожа на шолом із Зоряних воєн

Схожа на шолом штурмовика із фільму «Зоряні війни», автономна електрична вантажівка T-Pod почала щоденні поставки вантажів по громадській дорозі в Швеції.

За словами фірми-розробника вантажівки, Einride і логістичного клієнта DB Schenker, це сталося вперше в світі, повідомляє Новое Время з посиланням на агентство Reuters.

T-Pod Einride важить 26 тонн в заповненому стані і не має кабіни водія, що, за оцінками компанії, знижує експлуатаційні витрати на автомобільні перевезення приблизно на 60 відсотків в порівнянні з дизельною вантажівкою з водієм.

T-Pod є автономним електромобілем рівня 4, другою за величиною категорією і використовує платформу Nvidia Drive для обробки візуальних даних в режимі реального часу.

Роберт Фальк, генеральний директор шведського стартапу Einride, заявив, що компанія веде партнерські переговори з великими постачальниками, щоб допомогти масштабувати виробництво і доставляти замовлення, і фірма не виключає майбутніх контактів з великими виробниками вантажівок.

T-Pod отримав дозвіл здійснювати короткі поїздки – між складом і терміналом – по дорозі загального користування в промисловій зоні в Єнчепінге, в центральній частині Швеції, зі швидкістю до 5 км / год, свідчать документи транспортної адміністрації.

Фальк сказав, що Einride подасть заявку в наступному році на отримання більшої кількості дозволів на громадські маршрути і планує розширити свою діяльність.

 

«Еталон для автономних транспортних засобів – це Сполучені Штати. Я думаю, що це буде перший ринок, який почне масштабуватися, коли мова зайде про автономні транспортні засоби», – сказав він.

Додамо, в разі необхідності управління вантажівкою може взяти на себе оператор з віддаленого центру управління, він може стежити за 10 вантажівками одночасно, використовуючи 5G-зв’язок.

Читайте також: США передали українським військовим радари для знищення ворожої артилеріїLoading...