live
Новини » Світ

У Польщі церква нагородила чиновника, який переслідував українського історика

Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек отримав найвищу відзнаку Польської автокефальної православної Церкви (ПАПЦ). Воєвода, відомий в Україні передовсім тим, що влітку минулого року подав у прокуратуру на православного активіста, українського історика Григорія Купріяновича за публічну промову про злочин щодо українських жителів села Сагринь на Холмщині.

Про це повідомляє газета Наше слово.

«Я зворушений відзначенням орденом св. рівноапостольної Марії Магдалини, наданим собором єпископів православної церкви. Дуже дякую архиєпископу Саві, Авелю і всій православній громаді», – написав у повідомленні в своєму твіттері Пшемислав Чарнек.

Нагадаємо, що 9 липня 2018 року Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек подав заяву до прокуратури на українського історика у справі його промови, яку той виголосив біля пам’ятника жертвам трагедії в Сагрині. На відзначенні 8 липня був присутній президент України Петро Порошенко. Чарнек назвав подію – вшанування пам’яті жертв в Сагрині – «провокацією», а українців, які приїхали на неї, – націоналістами.Loading...
Loading...
Loading...