Новини » Політика 21 травня, 2019, 23:05
Тільки-що Зеленський клявся на Конституції і тут же її порушує, ­­– екс-суддя Конституційного Суду
ZIK
ZIK

Тільки-що Зеленський клявся на Конституції, але тут її порушили. Бо для того, щоби розпустити Раду, має бути офіційна дата припинення існування коаліції.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив суддя Конституційного Суду України у 2006-2015 роках Віктор Шишкін.

Віктор Шишкін пояснив, що Президент має право розпустити Верховну Раду у тому випадку, якщо з моменту розпаду коаліції пройшов один місяць.

«Має бути офіційна дата припинення існування коаліції. Про це або голова ВРУ Парубій має заявити, або у Верховній Раді приймають таке рішення, або має бути заява однієї з фракцій. Тоді і запускається місяць. Має бути факт, прив’язаний до відповідного числа.

А те, що «Батьківщина», «Радикальна партія» у 2016-му році вийшли з коаліції, це ні про що не говорить. Мені «до лампочки», хто коли вийшов із коаліції, бо факт має бути обов’язково. І якщо ніхто не зможе заявити, що коаліції немає, то для цього є суд, який може встановити факт відсутності коаліції», – підкреслив суддя Конституційного Суду України у 2006-2015 роках.

Віктор Шишкін не виключає, що фракції, які підтримують рішення Президента Зеленського розпустити парламент, згодом зможуть використати це проти нього, зокрема як підставу для імпічменту Президента.

«От тільки що Зеленський клявся на Конституції, але тут її порушили. У мене завжди були конфлікти з кожним президентом, з кожною владою, бо я постійно відстоював Конституцію. Навіть комуністичним функціонерам я говорив, що Конституція для мене – це святе. А якщо ви самі порушуєте вами прийняту Конституцію, то я – проти такої партії», – наголосив Віктор Шишкін.

Як повідомляли, 20 травня у Верховній Раді України відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського.

Під час інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання. Володимир Зеленський також закликав Кабінет Міністрів України піти у відставку.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що 22 травня подасть у відставку.

21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 07:52 :48