Новини » Політика 21 травня, 2019, 23:30
Савченко: Перше ув’язнення було нелегким, а друге – дивним
ZIK
ZIK

Народна депутатка Надія Савченко заявила, що після свого ув’язнення в Україні не чекала «якихось майданів» і досить спокійно сприйняла, коли суспільство її розлюбило. Вона передбачала такий сценарій і за два роки до затримання навіть оглядала камеру СІЗО, в якій згодом опинилася.

Про це Савченко розповіла в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK.

«Звичайно, перше ув’язнення – в Росії – було нелегким. Натомість друге було дивним. Воно було в своїй країні – в Україні ув’язнили Героя України», – наголосила Савченко.

Коли її затримали вже в Україні, не очікувала «якихось майданів» чи «цілої акції», яка була, коли Савченко ув’язнили в РФ.

«Я не очікувала цього від людей і вважаю, що суспільство має стати степенним і мудрим. Якщо в 2014-му в нас був кривавий Майдан, це було потрібно. Суспільство мало це перерости. У нас 5 років триває війна, і ми вчились цінувати життя. Натомість степенність – це той стан дорослішання суспільства, коли людина розуміє: не варто розкидатись життям заради будь-чого», – вважає Савченко. 

Нардеп додала: досить спокійно сприйняла, коли суспільство її розлюбило. До того ж, сидячи у російській в’язниці, не знала про таку підтримку українців, коли повернулася сюди, чудово розуміла мінливість настроїв населення.

«Після виходу з полону я як народний депутат здійснювала контроль в’язниць, щоб зрозуміти, якою має бути пенітенціарна система, щоб виправляти людину. Я зайшла в СІЗО СБУ, перше, що спитала в начальника – «покажіть камеру, в яку мене посадите». Він пожартував, це був 2016 рік, Надія Савченко була Героєм України», – пригадує депутатка.

Однак, за її словами, вже у 2018-му, після затримання, опинилась у тій самій камері.

«Той самий начальник відкрив мені ту саму камеру. У це ніхто не міг повірити», – розповіла Савченко.

Вона заявила: ще тоді розуміла, що «правда війни» відрізняється від того, що показують, як українська, так і російська пропаганди.

«Не варто створювати собі ідеалізовані перемоги, ідеалізованих героїв, ідеалізований світ. Так не буває», – вважає Савченко.

Вона підкреслила: ще під час ув’язнення у Росії почала розуміти,що таке політика.

«Моя сестра та адвокати розповідали, що відбувається в Україні, про що говорять політики, як я потрапляла в партію «Батьківщина». Потім я отримувала листи від Яценюка, Порошенка – «Надія не голодуй, ти потрібна Україні». Я дивилась на весь цей цинізм і пафос», – розповіла Савченко.

Адже, на її думку, «система ідеалізує людину», щоб використовувати її як певний інструмент.

«Тоді я була інструментом української пропаганди проти російської і російської проти української», – переконана надія Савченко.

Нагадаємо, 22 березня 2018 року Верховна Рада України дала згоду на зняття з Савченко депутатської недоторканності, притягнення її до кримінальної відповідальності, затримання й арешт. Того ж дня її затримали. Її підозрюють у підготовці до насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.

16 квітня 2019 року Броварський суд Київської області ухвалив звільнити з-під варти Надію Савченко просто в залі судових засідань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 09:07 :36