Новини » Львів 21 травня, 2019, 12:01
Проект рекультивації Грибовицького звалища очікує на правову оцінку, – ЛОДА
Грибовицьке сміттєзвалище. Фото: Микола Тис/ZIK
Грибовицьке сміттєзвалище. Фото: Микола Тис/ZIK

Сьогодні, 21 травня, у Львівській міській раді заявили, що готові приступати до рекультивації Грибовицького полігону ТПВ. Для проведення цих робіт було відкореговано проект рекультивації, пройдено державну експертизу, і його надіслано на погодження в ЛОДА. Натомість, обласна адміністрація, враховуючи факти корупції, зафіксовані у роботі адміністрації Грибовицького звалища, звернулася за правовою оцінкою проекту та готова підготувати її висновки протягом місяця.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ЛМР та коментарі чиновника ЛОДА для ІА ZIK.

Як повідомив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, проект на погодження був надіслано 15 березня. Згідно з законодавством, протягом 5 днів його мали або погодити, або надати зауваження. Досі жодної відповіді від ОДА щодо проекту рекультивації немає.

«Ми зробили корегування проекту рекультивації Грибовицького полігону. Відкоригований проект пройшов державну експертизу. Далі, ще 15 березня, надіслали його в ОДА на погодження. Згідно з законодавством, проект мали нам повернути протягом 5 робочих днів. ОДА мала або розглянути і погодити проект, або висловити конкретні зауваження до нього. З публікацій в ЗМІ ми дізналися, що проект рекультивації Грибовицького полігону скеровано в СБУ на перевірку «щодо корупційних дій при проектуванні». Та ще раз наголошую – проект пройшов державну експертизу, яким підтверджено, що в ньому все добре спроектовано… Місто зробило все залежне від нього. Ми готові приступати до рекультивації, затримка тільки за погодженням», – наголосив Сергій Бабак.

Ще на початку квітня у прес-службі ЛОДА повідомили, що у них на розгляді перебуває звернення міського голови міста Львова Андрія Садового щодо затвердження відкоригованого Проекту «Комплексний проект з рекультивації полігону у с. Грибовичі Жовківського району Львівської області. Реконструкція».

«Враховуючи те, що правоохоронними органами Львівщини станом на сьогодні розслідується кримінальне провадження та факт затримання при отриманні хабара директором ЛКП «Збиранка» (Грибовицьке сміттєзвалище) Віталія Пугача, Львівська обласна державна адміністрація вважає за доцільне провести правову оцінку вище зазначених матеріалів», – сказано у повідомленні.

Відтак, Львівська ОДА звернулась з відповідним листом до Служби Безпеки України у Львівській області, а також в Управління захисту економіки у Львівській області для проведення такої оцінки.

У коментарі для ІА ZIK директор Департаменту екології та природних Ресурсів ЛОДА Руслан Гречаник підтвердив, що, після отримання звернення та, враховуючи виявлені факти корупції, вони звернулися з проханням надати правову оцінку в СБУ та підрозділи Нацполіції Львівщини.

«Від служби безпеки вже надійшла відповідь, очікуються матеріали з Управління захисту економіки. Відповідно, позиція усіх компетентних органів області може бути сформована впродовж місяця», – розповів чиновник ЛОДА.

Як повідомлялося, директору Грибовицького сміттєзвалища, якого затримали на хабарі в майже 5 мільйонів гривень, обрали запобіжний захід – два місяці перебування у слідчому ізоляторі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 03:50 :51