live
Новини » Світ 236 Читать эту новость на русском

Польська письменниця з українським корінням може вдруге отримати Букерівську премію

Польська письменниця українського походження може ввійти в історію, як перший автор, який двічі поспіль здобув Букерівську премію.

Про це повідомляє Польське радіо.

Ольґа Токарчук отримала шанс виграти престижну міжнародну Букерівську премію (The Man Booker International Prize). Таким чином вона може увійти в історію, як перший автор, який двічі поспіль ставав лауреатом цієї премії. Уже сам факт, що Ольґа Токарчук опинилася в серед фіналістів другий рік поспіль, безпрецедентний в чотирнадцятирічній історії цієї премії.

Цього разу номінували її книгу: «Веди свій плуг понад кістками мертвих» (Prowadź swój pług przez kości umarłych), торік це були «Бігуни» (Bieguni).

У списку фіналістів Букерівської премії є також автори з Німеччини, Франції, Італії, Оману, Чилі та Колумбії.

Довідка IA ZIK.

Ольга Токарчук – польська письменниця, есеїстка, автор сценаріїв, поетеса, психолог, лауреат літературної премії «Ніке» та Міжнародної Букерівської премії.

Народилася у родині вихідців з України, закінчила факультету психології Варшавського університету. Під час навчання опікувалася психічно хворими особами як волонтер. Після університету працювала психотерапевтом у Валбжиху. Коли її перші твори набули популярності, звільнилася з роботи і, переїхавши до Нової Руди, присвятила себе літературній праці. Зараз мешкає у Вроцлаві. Провадить лекції з написання прози в Літературно-мистецькій студії Ягеллонського університету в Кракові.

Член партії «Зелені 2004», а також член редколегії щоквартального журналу «Політична критика».

Loading...
Loading...
Loading...