live
Новини » Світ 210 Читать эту новость на русском

Польща заявила про проблеми з постачанням з Росії чистої нафти

Нафта. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
загрузка...
загрузка...

Варшава закликала Москву негайно очистити систему нафтопроводу «Дружба» від брудної нафти, компенсувати втрати і відновити поставки до польських нафтопереробних заводів чистої нафти.

Про це йдеться у заяві міністерства енергії Польщі, повідомляє Укрінформ.

«У світлі відсутності реакції російських постачальників нафти на звернення польських нафтопереробних заводів про надання надійного графіку усунення російською стороною забрудненої нафти з усього нафтопроводу, а також компенсації втрат за отриману забруднену нафту, міністр енергії Кшиштоф Тхужевський 21 травня звернувся до свого російського колеги – міністра енергетики Росії Олександра Новака з пропозицією здійснити негайні кроки, що мають на меті якомога швидше відновлення прохідності системи і постачання чистої нафти», – йдеться в заяві міністерства енергії РП.

Як зазначається, міністерство продовжує моніторити ситуацію щодо постачання нафти до польських нафтопереробних заводів і потреб ринку палива Польщі.

За інформацією паливно-енергетичного сектора РП, переробка нафтопродуктів на польських нафтопереробних підприємствах здійснюється без затримок завдяки постачанню нафти до Польщі через місцевий нафтопорт, а також завдяки використанню обов’язкових запасів країни.

Як зазначається, міністр енергії Польщі у питанні постачання нафти на польський ринок тісно співпрацює з енергетичними компаніями країни, Єврокомісією та міжнародним енергетичним агентством, що дозволяє координувати свої дії і приймати швидкі рішення.

«Завдяки вищезазначеним діям немає загрози постачанню палива на внутрішній ринок»,- йдеться в повідомленні міністерства енергії РП.

Напередодні міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що поставки кондиційної російської нафти до Польщі трубопроводом «Дружба», почнуться в понеділок, 20 травня.

Сьогодні АТ «Укртранснафта» відновила транзит нафти до Європейського Союзу. Про це повідомила прес-служба компанії у Facebook.

«21 травня о 10.46 год АТ «Укртранснафта» відновило прийом російської нафти на ЛВДС «Мозир» (Республіка Білорусь) для подальшого її транспортування у напрямку європейських споживачів», – йдеться у повідомленні.

Водночас готовність приймати нафту підтвердили на приймально-здавальній дільниці «Фенешлітке» (Угорщина).

Більше про колапс на нафтопроводі «Дружба», його наслідки та переговори щодо компенсації читайте у матеріалах на ІА ZIK: «Брудна нафта: Як санкції та бажання помсти спричинили найбільшу техногенну катастрофу Росії» та «Росія заплатить Україні за «брудну» нафту: очистка нафтопроводу «Дружба» триватиме до півроку».

Loading...
Loading...
Loading...