Новини » Світ 2297

Під загрозою два мільйони людей: у США попередили про катастрофічний торнадо в центрі країни

Торнадо у США

В американській Національній метеорологічній службі попередили жителів двох штатів в центрі країни про наближення надпотужного торнадо протягом найближчих годин.

Про це повідомляє CNN.

«Вперше за два роки синоптики видали найжахливіше попередження про ризик катастрофічних торнадо», – зазначає видання.

Відзначається, що територія, якій загрожує руйнівна стихія, що охоплює регіон техаського виступу (на північному заході штату Техас), а також штат Оклахома. Саме там шість років тому подібна стихія зруйнувала інфраструктуру і забрала життя 24 осіб.

«Ця подія повинна призвести до суттєвої загрози для життя і власності», – повідомили у Центрі прогнозування штормів Національної метеорологічної служби США.

При цьому стихія може загрожувати життю понад 2 млн осіб. Як повідомили в Центрі, небезпека досягає п’яти рівнів і п’яти максимальних. У зв’язку з цим фахівці вважають, що життя американських громадян і їх власність знаходяться під загрозою.

У місті Мор, штат Оклахома, мешканці з тривогою готуються після того, як пережили руйнівний торнадо майже шість років тому.

«До речі, насильницькі торнадо становлять лише 0,5% від усіх смерчів, але на них припадає близько половини всіх смертельних випадків», сказав метеоролог CNN Брендон Міллер.

Більш ніж 50 мільйонів людей піддаються ризику іншої суворої погоди, включаючи запеклі вітри, великий град і затоплення, повідомляє Міллер.

Крім того, «також існує високий ризик затоплення частини Оклахоми та Канзасу, де кількість опадів становить 3-6», – розповів метеоролог CNN Дейв Геннен.

Повідомляється, що ризик значних руйнувань настільки високий, що місцева влада вже припинила роботу навчальних закладів в містах Оклахома-Сіті і Талса.

Loading...
Loading...
Loading...