live

Огляд фільму «Джон Вік 3»: Про нову успішну «Матрицю» Кіану Рівза

Юрій Мартинович
Юрій Мартинович
Кадр із фільму "Джон Вік 3"

Якщо ви досі думаєте над тим, чи йти у кінотеатри на «Джона Віка 3», то скажу вам просто – біжіть!

Фільм став яскравим продовженням двох попередніх частин, розширює всесвіт супервбивць, їх ієрархію та правила. До того ж, можна більше дізнатися про історію головного героя, краще зрозуміти філософію його мотивів – жити далі, вбивати, щоб пам’ятати кохану жінку. У цій частині особливо видно, що сценарій і образ Джона Віка, якого грає найкращий чувак Голлівуду Кіану Рівз, став дуже іконічним, наближеним до геніальної ролі Нео у «Матриці» – кам’яне філософське лице, мінімум слів, суперкрутість екшин-сцен, навіть деякі жарти-меми позичили ті ж самі. Власне, цей образ заглибленого у себе героя, який здатний зробити неможливо – найбільше пасує Рівзу, навіть цьому старому Рівзу, якого теж штрикає час (54 роки), але він досі тримає себе у формі.

Так, зізнаюся, друга і перша частини мені більше сподобалися, бо, наче, більш вишукані і вбивства не такі жорстокі. Ця ж, то попсою попахує (іронія з’явилася), але це, напевно, бо у перших частинах бачиш щось цікаве і нове, загадковість, а тут лиш щось нове, бажання дізнатися розв’язку того, як все таки Джон Вік врятується від клубу вбивць, що полює на нього? У цій частині є все найкраще, що було у попередніх: так само багато екшину, коли не більше, нові герої та способи вбивств, смачні картинки зміксовані з хорошою музикою, збалансований сценарій.

Тож про найважливіше – про кінець фільму. Скажемо так, розв’язка така, що при бажані, ця вже суперпопулярна франшиза (фільм зібрав близько 100 млн доларів за тиждень), може стати новим «Форсажем» чи «Піратами Карибського моря». Однак є одна проблема – Рівз не вічний, а саме він зробив Джона Віка пізнаваним. Круто, що після «Матриці» у його кар’єрі з’явився ще один сильний образ, герой на якого цікаво дивитися, навіть не зважаючи на те, що задаєш собі питання у процесі перегляду фільму – ну, як же так, як він може ще бути живим? А він живучий, як той пес, за якого він мститься, готовий відстоювати свої прості вперті ідеали – стіна, яка бореться із хвилями.

Моя оцінка фільму – 7,5/10.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...