НКРЕКП не бачить перешкод для запуску ринку електроенергії з 1 липня

Національна комісія з регулювання ринку електроенергії і комунальних послуг не бачить перешкод для запуску нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року. Це не відіб’ється на тарифах для населення.

Про це розповів начальник відділу роботи конкурентного сектора оптового ринку електроенергії Управління енергоринку НКРЕКП Володимир Бутковський, повідомляє Depo.ua

«В межах компетенції Комісії та, враховуючи положення закону і повноваження, які були надані законом, НКРЕКП не бачить жодних перешкод для введення з липня повномасштабного ринку. Для цього були ухвалені основне і вторинне законодавство –і правила ринку, і кодекси. Також триває внесення уточнень з урахуванням поточної ситуації», – зазначив Бутковський.

За його словами, впровадження нового енергоринку з липня не відіб’ється на тарифах для населення.

«Сьогодні, з метою недопущення можливих коливань цін, на новому ринку розроблені певні зміни правил, які передбачають цінові обмеження, наразі, на 6 місяців, задля недопущення можливих коливань. Цей проект схвалений, він офіційно оприлюднений на сайті. На сьогодні всі охочі можуть надати свої зауваження та пропозиції щодо термінів дії таких обмежень, їх доцільності, цінових параметрів. Тому Комісія зі свого боку здійснила всі можливі заходи і не бачить жодних перешкод для введення повномасштабного ринку з липня», – зазначив Бутковський.

Він також підкреслив, що зі сторони Комісії пророблено все, щоб запуск ринку відбувся із 1 липня – дати, визначеної законом.

Нагадаємо, відповідно до зобов’язань перед Європейським енергоспівтовариством, Україна повинна імплементувати положення Третього енергопакету ЄС. Його мета провести лібералізацію ринку електроенергії і стимулювати розвиток конкуренції серед її постачальників. Реформа ринку передбачає впровадження європейської моделі, яка стимулюватиме в Україні конкуренцію і появу на ньому нових учасників.

Як повідомлялось раніше, компанія ДТЕК заявила, що готова до запуску нового ринку електроенергії з 1 липня.Loading...