На Прикарпатті очікують підняття рівня води у річках до двох метрів

На Прикарпатті впродовж 21 та 22 травня, у зв’язку з сильними та значними опадами, на ріках басейнів Дністра та Прута очікується формування дощового паводку з підйомами рівнів води на 1-2 метри, на окремих ділянках у місцях звуження русла до 2,5 м над рівнями 20 травня станом на 8.00 годину.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на управління ДСНС в області.

При дуже сильних зливах відбуватиметься формування значного місцевого та силового стоку, що призведе до локальних підтоплень в місцях, де відсутні або захаращені водовідводи. Місцями початковий вихід води на заплаву, часткове підтоплення сільськогосподарських угідь. В гірських районах існує загроза сходу селів.

Як повідомляє «Репортер»,  з посиланням на в.о. начальника обласного управління ДСНС Ігора Оксентюка, в область прийшов дощовий циклон з Балкан. За прогнозами він протримається над Карпатами щонайменше два тижні.

«Я не хочу сіяти паніку, але прошу мешканців уважно слідкувати за прогнозами й нашими повідомленнями. Також люди повинні бути готові до евакуації внаслідок надзвичайних ситуацій»,– повідомив Ігор Оксентюк.

Наразі без електропостачання опинилися 4557 споживачів. Подача природного газу припинена для 1175 абонентів. У зв’язку зі стихією повністю призупинено навчання у Богородчанському районі.

На місцях підтоплення цілодобово працюють рятувальні бригади, надається допомога із відкачування води, відселення жителів, укріплення дамб на річках. За участю представників органів місцевого самоврядування створені комісії для надання фахової допомоги у подоланні наслідків стихії.Loading...