Новини » Події 21 травня, 2019, 11:35
На Одещині загинули мільйони бджіл через токсичний препарат, яким обробляли поля
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

У Болградському районі Одеської області фермер обробив квітучі поля ріпаку токсичним препаратом, через який поблизу загинули мільйони бджіл.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на ТСН.

На ситуацію скаржився місцевий пасічник Михайло Томєв. У нього загинули всі бджоли.

«У кожній родині загинуло 25 тисяч бджіл. На 100 вуликів – це 2,5 млн», – каже бджоляр.

За словами сільського голови Василівки, де стався інцидент, Петра Бойчева, на восьми пасіках постраждали до восьми сотень вуликів.

Виявилось, що масовий мор бджіл стався через місцевого фермера, який «лікував» свої рослини. Він обприскав поля ріпаку отрутою проти комах. Препарат був не заборонений, але його можна використовувати до або після цвітіння. Не під час.

«Вони працювали з цим токсичним препаратом. Фермер написав, що лікує свої рослини. Але лікують фунгіцидом, а він обробляв інсектицидом», – каже сільський голова Василівки Петро Бойчев.

По телефону голова агропідприємства заявляє, що бджіл йому шкода, але своєї провини не бачить, відшкодовувати збитки не збирається. Каже, що бджолярам потрібно було закрити комах у вулику.

«На рослини напала капустяна міль. Ми не можемо працювати з таким препаратом, який не зачіпає бджіл. У нас 1350 пайовиків, якщо загинуть посіви, вони спросять з мене. Що я можу зробити, якщо пасічники не турбуються про своїх бджіл – їх треба було закрити», – каже фермер.

Збитки кожного з бджолярів від декількох сотень тисяч до мільйона гривень. Домогтися їх відшкодування вони будуть намагатися через суд. Екологи кажуть, що за шкоду довкіллю фермеру може загрожувати кримінальна відповідальність.

«Якщо бджоли гинуть, то це означає, що всі червонокнижні бджоли теж гинуть. Можливо, гинуть якісь види рослин, тому що не запилилися. Цей ланцюжок може бути довгим», – пояснила адвокат Софія Шутяк.

Читайте також: Мертві бджоли і українська мова

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 16:55 :25