Новини » Політика 21 травня, 2019, 14:30
«Мажоритарка» перетворилась на можливість купувати виборців за «гречку», – Береза
ZIK
ZIK

Питання щодо скасування «мажоритарки» слід розглядати у комплексі з питанням 5%-го прохідного бар’єра на парламентських виборах і відкритих списків.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив народний депутат України (позафракційний) Борислав Береза.

На його думку, прохідний бар’єр у 3% без скасування «мажоритарки» – це можливість для малих, місцевих, локальних партій, підконтрольних олігархату або фінансово-промисловим групам, зібравши 600 тис. голосів, потрапити у ВРУ.

«І замість того, щоб займатися політикою, вони будуть представляти інтереси своїх спонсорів», – каже Борислав Береза.

Нардеп наголосив, що виступає за скасування мажоритарної системи виборів, яка нині перетворилася «на можливість купувати за гречку чи гроші, чи субвенції», тож вибори перетворюють на «змагання гаманців».

«Зеленський поки що не має досвіду, але він швидко буде навчатися. Якщо він не буде навчатися і буде ігнорувати запити суспільства та не буде пропонувати порядок денний як політичний діяч, то дуже швидко він позбудеться свого рейтингу. Розуміючи це, я думаю, що дуже швидко ми побачимо й відбудовану комунікацію із суспільством, і взагалі, зміну у спілкуванні», – зазначив Борислав Береза.

Коментуючи інформацію щодо призначення керівника Адміністрації Президента України, нардеп зазначив, що йому відомо про те, що Андрій Богдан уже «переїхав» у будівлю АП, у кабінет, в якому раніше працював Борис Ложкін, згодом – Ігор Райнін.

Нагадаємо, радник Володимира Зеленського Андрій Богдан 21 травня припустив, що найбільш допустима дата проведення позачергових парламентських виборів – 21 липня 2019 року. Ймовірно, вже завтра збереться позачергова сесія для ухвалення змін до Закону про вибори народних депутатів.

Як повідомляли, 20 травня у будівлі Верховної Ради України відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського.

Під час інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 11:50 :33