Новини » Львів Читать эту новость на русском

Львівська облрада готує скаргу на суддів, які скасували мораторій на російськомовний продукт

Сесія Львівської облради. Фото: Микола Тис/ZIK

Львівська облрада готує звернення до Вищої ради правосуддя щодо некомпетентності суддів першої та другої інстанції, які скасували рішення обласної ради про запровадження мораторію на російськомовний культурний продукт на Львівщині.

На сесії 21 травня депутати внесли це питання до порядку денного.

Обранці підтримали пропозицію депутата від «Свободи» Михайла Низкогуза, «за» проголосували 57 осіб.

Як повідомлялося, рішення Львівської облради про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області скасовано. Львівська облрада програла апеляцію на рішення суду першої інстанції, який у січні цього року скасував згадане рішення облради про запровадження мораторію.

З позовом до суду на рішення ЛОР звернулись зареєстрована у Києві ГО «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір – право народу», львів’янин Сергій Іванов-Малявін та адвокат із Харкова Роман Лихачов. Львівський окружний адміністративний суд в особі судді Зіновія Гавдика задоволив усі три позови і скасував рішення Львівської облради №745 від 18 вересня 2018 року про запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Львівська облрада подала апеляцію.

Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду у складі головуючого Василя Улицького, суддів С. Кузьмича та О. Довгої, розглянувши 14 травня апеляційну скаргу Львівської обласної ради на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.01.2019 року (суддя Гавдик) постановила: «апеляційну скаргу Львівської обласної ради задоволив частково, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 16.01.2019 року у частині задоволення позовних вимог ГО «Всеукраїнський громадський рух Український вибір – право народу» скасувати та відмовити у цій частині у позові. В іншій частині (щодо позовів С. Іванова-Малявіна та Р. Лихачова, – ZIK) рішення суду залишити без змін».

Львівська облрада прийняла рішення про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. «За» рішення проголосували 57 депутатів на сесії 18 вересня 2018 року. Ініціювала проект рішення фракція ВО «Свобода».Loading...