Новини » Політика 21 травня, 2019, 16:11
Ірина Геращенко заявила, що Зеленський хоче свою Раду і уряд в обхід Конституції
Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко. Фото: president.gov.ua
Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко. Фото: president.gov.ua

Перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко описала, що відбувалося на консультаціях нового Президента Володимира Зеленського з лідерами фракцій щодо розпуску парламенту. Так, він хоче розпустити Верховну Раду, хоч і законодавчих підстав немає. А це порушує Конституцію.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Вона заявила, що більшість присутніх лідерів фракцій вважають, що Зеленський хоче розпустити парламент, бо має бажання сформувати свій парламент та уряд.

Це, на думку більшості представників депутатів, порушує Конституцію. Бо законодавчих підстав для цього немає.

«Більшість присутніх лідерів фракцій зазначили, що це питання лежить виключно в площині політичної доцільності і бажанні нової влади сформувати свій парламент і уряд. Але при цьому це є порушення Конституції, адже законодавчих, а не політичних передумов для розпуску немає», – каже пані Геращенко.

Окрім того, на зустрічі говорили про можливу зміну виборчого законодавства. Так, деякі політсили, серед яких і «Батьківщина», хочуть закриті списки та імперативний мандат.

Попри це, в рекомендаціях ОБСЄ та інших міжнародних інституцій пропонують утриматися щодо зміни виборчого законодавства упродовж року до початку виборів. Така європейська практика.

«Присутня на зустрічі голова ЦВК наголосила, що на демократично проведених президентських виборах нам вдалося відновити довіру суспільства і всього світу до виборчих процедур і проведення прозорих і чесних виборів. Й наголосила, що ОБСЄ і інші міжнародні інституції рекомендують не вносити зміни до виборчого законодавства за рік до виборів – така європейська практика», – пише Ірина Геращенко.

Вона додала, що говорила за заручників і політв’язнів, яких утримують в тюрмах Росії. Ірина Геращенко готова передати усю інформацію для нової команди щодо цього питання.

«В цьому питанні для мене немає політики, а тільки щире бажання сприяти звільненню заручників, політв’язнів, військовополонених», – зазначає пані Геращенко.

Читайте також: Дострокові вибори до Ради можуть відбутися 21 або 28 липня, – з консультацій

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 07:33 :05