Гопко: Справа Гонгадзе – тест для Зеленського, звільнення Луценка – тест для ВРУ

Вшанування пам’яті Георгія Гонгадзе. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Голова Комітету із закордонних справ Верховної Ради України Ганна Гопко вважає, що доведення до завершення розслідування справи вбивства Георгія Гонгадзе стане тестом для Президента Володимира Зеленського. Вона також підкреслила, що звільнення генпрокурора, який, попри обіцянки, не довів справу до кінця – буде тестом для ВРУ.

Про це вона написала у Facebook.

«21 травня Георгію Гонгадзе виповнилося б 50 років. Одне з найбільш резонансних убивств в Україні і досі не розкрито. Дев’ятнадцять (!) років виявилося недостатньо, щоб знайти замовників вбивства журналіста. Змінювалася неодноразово влада і генпрокурори. Чого лише варті обіцянки Юрія Луценка. Тестом для Президента Зеленського стане доведення розслідування справи Гонгадзе до завершення. Чи понесуть відповідальність ті, хто скоїв злочин?», – підкреслила Ганна Гопко.

Вона також акцентувала, що «тест для парламенту – це звільнення генпрокурора Луценка, а для Зеленського – подання достойного не заплямованого кандидата на цю відповідальну посаду».

«Україна має виконати міжнародні зобов’язання і резолюції ПАРЄ, що ми обговорювали в листопаді 2018 року в комітеті. Але тоді Генпрокуратура умисно проігнорувала участь у засіданні, пославшись на сміхотворну причину – зайнятість. Справа Гандзюк і напади на активістів – це наслідок того, що не були покарані злочини часів Кучми та Януковича. А непокаране зло зростає», – підсумувала нардеп.

Нагадаємо, сьогодні журналісту Георгію Гонгадзе виповнилося б 50 років.Loading...