Новини » Політика 21 травня, 2019, 13:27
«Голос» веде перемовини щодо можливості оскарження указу про розпуск парламенту, – Юрчишин
ZIK
ZIK

Шостий Президент обіцяв зміни і нові обличчя в парламенті, однак без ухвалення нової виборчої системи шанси на це мінімальні.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів представник партії «Голос» Ярослав Юрчишин.

Він наголосив: «Голос» візьме участь у будь-яких парламентських виборах, коли б вони не відбувались. Однак, вчора «ми стали свідками олігархічної змови». Адже, з одного боку, виборці позитивно сприймають розпуск парламенту – рівень довіри до ВР лише 3%, але з іншого – новий президент обіцяв зміни, а без ухвалення нової виборчої системи шанси на це – мінімальні.

«Ми отримаємо мажоритарку, де місця купуються кількістю гречки, чи закриті партійні списки, де порядок визначатимуть, фактично, лідери політичних сил, якщо сама політсила по-іншому не формуватиме цей список», – розповів Юрчишин.

Тож він підкреслив: крок Зеленського, на перший погляд, є дуже сміливим. Однак, це все профанація і підміна.

«Дострокові вибори за старим законом Януковича нової якості до парламенту не принесуть. Нехай, із точки Зеленського, там і будуть нікому невідомі, нові обличчя, однак, де-факто, вони просто виконуватимуть волю олігархів, які стоятимуть за формуванням списку «Слуги народу», – розповів експерт.

Та він наголосив: свого часу Петро Порошенко забрав можливість скасовувати укази президента. Тому подання до адміністративного суду на оскарження рішення Зеленського ні до чого не призведе. Однак, 45 нардепів можуть звернутись до Конституційного суду. Це буде більш дієво.

«Ми ведемо переговори, зокрема, із чинними народними депутатами. Знаємо, що частина «Народного фронту», інших фракцій готові до такого подання, щоб захистити конституційність. Однак, те, що зараз творить КС – скасування незаконного збагачення, розгляд питання люстрації, декомунізації – чітко демонструє, що навряд чи варто очікувати скасування рішення», – зауважив представник «Голосу».

Та він підкреслив: зараз мають мету тиснути на парламент, щоб, принаймні, підняти питання зміни виборчої системи.

«Шансів мало. На жаль, мабуть, на цей парламент варто вішати амбарний замок . Однак, в той же час будемо тиснути на людей, які обіцяли нам відкриті партійні списки», – розповів Юрчишин.

Як повідомлялось, вчора новообраний Президент Володимир Зеленський склав присягу на вірність народу України. Під час своєї інавгураційної промови він  заявив про розпуск Верховної Ради.

Читайте також: Богдан назвав можливу дату парламентських виборів і ухвалення змін до виборчого законодавства 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 03:32 :37