Новини » Суспільство 21 травня, 2019, 4:18
Генетики з’ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків
Генетики з’ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків
Генетики з’ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків

Генетики дійшли висновку, що тривалість життя жінок може бути пов’язана з наявністю додаткової копії гена, що уповільнює старіння.

Про це повідомляє hyser.

За статистикою ВООЗ, середня тривалість життя людини на сьогоднішній день становить 71 рік. У всіх країнах світу, від найбідніших держав Африки і до найбагатших країн Європи, тривалість життя жінок стабільно залишається вища, ніж у чоловіків – 73 роки проти 68 років.

Причиною явища традиційно називають те, що чоловіки більш схильні до ризику, ожиріння, вживання алкоголю, тютюну та наркотиків, через що вони більш схильні до хвороб серця і судин.

«Ми давно замислюємося про те, чому жінки живуть довше за чоловіків. Багато людей думають, що у цієї відмінності між статями є еволюційні корені. Зокрема, тривале життя дозволяє жінкам довше доглядати за своїм потомством і внуками», – заявила Дена Дубал з університету Каліфорнії в Сан-Франциско.

Дубал і її колеги з’ясували, що «розрив між статями» задається не тільки соціальними, але й генетичними факторами, спостерігаючи за життям мишей з модифікованою ДНК.

Вони виростили чотири групи самців і самок, половина з них мала «неправильний» набір хромосом – самці з XX-хромосомами, і самки з XY-набором.

Три роки дослідів з гризунами показали, що тривалість їх життя залежала здебільшого не від статі тварини, а від набору хромосом.

І «неправильні» ХХ-самці, і нормальні ХХ-самки жили довше, ніж XY-самки і самці.

Таким чином, жіноче довголіття можна пояснити не тільки соціальними і поведінковими відмінностями між статями, а й різними генетичними факторами, суть і роль яких належить вивчити.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 20:30 :43