Новини » Світ 618 Читать эту новость на русском

Чому Пентагон цікавиться НЛО?

Чому Пентагон цікавиться НЛО?
Нерозпізнані літаючі об’єкти. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За новими правилами, пілотів та матросів Військово-морського флоту США заохочуватимуть стежити за нерозпізнаними літаючими об’єктами. Лише кілька років тому Пентагон закрив одну зі своїх офіційних програм, яка досліджувала НЛО. Що ж змінилося? Чи, часом, американські військові не дійшли думки, що інопланетні кораблі усе-так, відвідують нашу планету?

Відповідь на це питання: ні. Помилкове тлумачення людьми природних явищ старе як світ. Одним з останніх прикладів є дивна люмінесцентна структура в небі, викликана запуском ракети SpaceX. У таких випадках трапляються хибні тлумачення цих явищ, оскільки люди мають неповну інформацію або неправильно розуміють те, що вони бачать, зазначає видання International Business Times.

Ян Бойд, колишній науковий радник ВПС США та професор авіа- та ракетобудування у Мічиганському університеті, вважає, що Пентагон хоче уникнути цього типу плутанини, тому прагне краще зрозуміти невідомі літаючі об’єкти. Під час військової місії, у мирний чи воєнний час, якщо пілот або солдат не може визначити об’єкт, він стикається із серйозною проблемою: як реагувати, не знаючи, чи часом це не загроза? На щастя, військові можуть використовувати передові технології, щоб спробувати визначити дивні об’єкти в небі.

«Ситуаційна обізнаність» – це військовий термін, який означає, що ви повинні мати повне розуміння середовища, у якому працюєте. НЛО являє собою прогалину в ситуативній обізнаності. На даний момент, коли пілот ВМС помічає щось дивне під час польоту, майже все, що він може зробити, це поцікавитися у інших льотчиків та авіадиспетчерів, що вони бачили у тому місці у той час. У глобальному масштабі кількість повідомлень про НЛО за рік досягла більш ніж 8 тисяч.

Навіть найбільш задокументовані інциденти часом залишаються нерозгаданими, незважаючи на інтерв’ю з десятками свідків та переглядом багатьох письмових документів, а також великою кількістю аудіо- та відеозаписів.

НЛО дають військовим можливість покращити свої процеси ідентифікації. Принаймні частина цієї роботи може бути зроблена у майбутньому автоматизованими системами, і потенційно в режимі реального часу. Військові транспортні засоби вкриті датчиками. Це не просто пасивні пристрої, такі як радіоприймачі, відеокамери та інфрачервоні апарати, а активні системи, такі як радари, сонари та лідари. Крім того, військові транспортні засоби рідко подорожують самі, вони пересуваються конвоями, плавають у флотах та літають у формаціях. Над ними розташовані супутники, що переглядають інформацію згори.

Датчики можуть надати велику кількість інформації про НЛО, включаючи його діапазон, швидкість, напрямок, форму, розмір та температуру. Що стосується такої великої кількості даних, то виникає проблема об’єднання цієї інформації у щось корисне. Проте, військові активізують свою роботу з питань автономії та штучного інтелекту. Одне з можливих застосувань цих новітнійх технологій може полягати у тому, щоб об’єднати їх, проаналізувати всі сигнали, що надходять з датчиків. У цих випадках система може навіть активізувати датчики на сусідніх транспортних засобах або орбітальних супутниках для збору додаткової інформації у реальному часі. Тоді можна було б отримати ще більш повну картину.

На даний момент, однак, люди повинні добре проаналізувати те, що показують дані, оскільки ключовим викликом для успішного використання штучного інтелекту є зміцнення довіри до системи. Наприклад, у відомому експерименті, проведеному вченими Google, розширений алгоритм розпізнавання зображень на основі штучного інтелекту неправильно ідентифікував фотографію панди, викривляючи невелику кількість вихідних пікселів.

Тому, поки люди самі не зрозуміють НЛО, вони не зможуть навчити комп’ютери розпізнавати його. На думку пана Бойда, новий підхід військово-морського флоту до повідомлень про зустрічі з НЛО є гарним першим кроком. Адже це в кінцевому підсумку може призвести до всебічного, повністю інтегрованого підходу до ідентифікації невідомих літаючих об’єктів. Тоді стане все менше і менше НЛО в небі, адже тоді вони більше не будуть нерозпізнаними.

Підготувала Оксана Вергелес,
для ІА ZIK


Реклама

Как выбрать качественную обувь? На сайте https://grisport.com.ua представлен огромный каталог итальянского производства. Помимо качества немаловажный момент стиль и мода. Заходите и выбирайте.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...