Новини » Політика 21 травня, 2019, 12:10
Бутусов: Україні потрібна військова доктрина
ZIK
ZIK

Для того, щоб на чомусь зекономити, треба розуміти, яких цілей Україна хоче досягти у сфері оборони. Адже, проблема в тому, що країна п’ять років веде війну без базових документів планування. Саме тому потрібна військова доктрина, яка дасть розуміння, скільки і куди в армії потрібно вкладати коштів, відповідно – і економити.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK заявив журналіст Юрій Бутусов.  

«Для того, щоб на чомусь зекономити, треба розуміти, яких цілей ми хочемо досягти, і що ми хочемо побудувати. Бо у нас проблема в тому, що ми п’ять років ведемо війну без базових документів планування, яку ж війну ми ведемо, як ми плануємо здобути перемогу чи відбити наступ противника», – сказав Бутусов.

За його словами, найперше,  Україні потрібна військова доктрина та доктрина ведення бойових дій. Йдеться не про загальні слова, а конкретно, як країна має воювати з Російською Федерацією, в чому є переваги України, і на які основні загрози треба відповісти.

«З концепції доктрини ведення бойових дій повинно випливати те, що треба збудувати дієву і реалістичну програму розвитку Збройних сил України. Там потрібно також написати, що треба для ведення таких бойових дій, якою має бути наша армія, озброєння, кількість з’єднань, особового складу, складу в бойових частинах, в допоміжних, резервістів. І все це має бути викладено в цьому документі планування, який передбачений законодавством України», – зазначив він.

На його думку, коли такий документ буде сформовано, начальник Генштабу зможе створити ще один документ щодо потреб ЗСУ, де вкаже, що потрібно у найближчий період, наприклад, п’ять років. А міністр оборони зможе проаналізувати, скільки все це коштує.

Він також наголосив, що новообраний президент повинен відповідати за захист України через дієву армію. Адже, наразі супротив ворогу відбувається лише силою зброї.

«У нас є президент, який відповідає за зовнішню політику і одночасно він є Верховним Головнокомандувачем. Тому у нього є багато функцій і, звичайно, так само було останні п’ять років і у Петра Порошенка. З одного боку, він оголошував понад тридцять перемир’їв, з іншого, певним чином захищались інтереси України військовою силою. Так само і зараз армія має відповідати за захист України і поки наші війська з противником розмежовуються виключно силою зброї, армія має захищати інтереси України, наших військовослужбовців і мирних мешканців», – зазначив він.

Також він наголосив, що союзники України вимагають миру, але й Україна прагне цього ж. Але остаточним кроком має бути перемога саме України. І позитивну динаміку вже можна побачити із зустрічі Володимира Зеленського з Ніком Перрі, де президент України закликав посилити санкції щодо РФ.

Нагадаємо, радник з команди Зеленського, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк раніше заявив про те, що новообраний президент Володимир Зеленський після інавгурації планує переглянути кадрові призначення Петра Порошенка, здійснені в останні тижні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 16:58 :47