Новини » Суспільство 20 травня, 2019, 10:39
Юрист розповіла, за яких обставин держава може відібрати житло через борги за комунальні послуги
ZIK
ZIK

Чинне українське законодавство станом на сьогодні передбачає штрафні санкції за несплату комунальних послуг у вигляді трьох відсотків річних. Але, очевидно, що людей, які не платили, пеня не злякає. Ба більше, квартири не забиратимуть у випадку, коли це єдине місце проживання, і борг, в тому числі за комуналку, менший, ніж двадцять мінімальних заробітних плат.

Про це в ефірі проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK розповіла юрист і адвокат Віта Струкова.

«Сьогодні Закон «Про житлово-комунальні послуги», фактично, не приділяє великої уваги питанню застосування санкцій до неплатників за комуналку, окрім пені. Але хочу зазначити, що на сьогоднішній день чинне законодавство також передбачає штрафні санкції у вигляді трьох відсотків річних, компенсації індексу інфляції», – розповіла Струкова.

За її словами, загальний розмір пені, який становитиме 3,65 відсотка за рік, є не надто важким покарання і не дуже мотивуватиме тих, хто і так не платив.

«Той, хто платив, вони і так це робитимуть. А тих, хто не платив, пеня не злякає. А підприємства, які надають послуги вони і до набрання чинності нового закону могли застосовувати санкції до неплатників», – зазначила вона.

Що стосується новацій, вона розповіла, що на сьогоднішній день є можливість відключення від послуги за несплату комуналки. Але майже ніколи не вдається в практичній площині це зробити. Та і житло, малоймовірно, чи зможуть відібрати.

«Не треба особливо переживати щодо введення нового закону про ЖКП. Квартири точно не забиратимуть у випадку, коли це єдине місце проживання і коли борг, в тому числі за комуналку, менший, ніж двадцять мінімальних заробітних плат. На сьогоднішній день це більше, ніж 84 тисячі гривень. Це означає, що накопичити такий борг протягом трьох років, який є також терміном позовної давності, досить важко. Тому переживати за квартири точно не варто», – прокоментувала Струкова.

Нагадаємо, з 1 травня почала діяти нова редакція закону «Про житлово-комунальні послуги», в якій передбачена можливість укладення колективного договору між мешканцями багатоквартирних будинків та виконавцями житлово-комунальних послуг. Адже українці заборгували за комунальні послуги 69 мільярдів гривень.

Колективний договір укладатиметься між виконавцем послуги та особою, уповноваженою на це співвласниками. Такою особою може бути керівник або співвласник будинку, правління житлово-будівельного кооперативу чи уповноважений на це орган управління ОСББ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 07:24 :03