Новини » Світ 20 травня, 2019, 15:42
Вибори до Європарламенту: За кого голосуватимуть шість найбільших країн
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Більш як 370 млн людей матимуть право голосу на виборах до Європарламенту.

Проте, як свідчить опитування у шістьох найбільших країнах, опубліковане виданням Guardian, усі вони голосуватимуть за зовсім різні речі.

Франція зараз ми всі протекціоністи

Раніше неприпустимо було вживати слово «протекціонізм» у відкритій країні, яка є частиною найбільшого у світі ринку. Проте, французькі партії все частіше застосовували його у своїй кампанії, навіть, якщо не завжди і вголос.

Ультраправа партія Нескорена Франція (La France Insoumise) підтримує «солідарний протекціонізм» та пропонує запровадити «податок на вуглець, залежно від кілометражу»: чим далі товар везеться, тим більшим податком оподатковується. Зелені виступають за щось подібне – податок на вуглець на кордоні ЄС.

Тим часом, Національний фронт Марін Ле Пен виступає за «розумний протекціонізм», який підтримував би національну економіку через відновлення митних зборів. Соціалісти також переглянули свою позицію щодо протекціонізму, що є результатом багаторічного соціального демпінгу та дезорганізації ринку.

Навіть рух Еммануеля Макрона, здається, схиляється до протекціонізму. Зрозуміло, що він не використовується у програмі президентської партії. Проте, «захист», разом з «прогресом» та «свободою», є ключовими словами Наталі Луазо. І гасло кампанії звучить наступним чином: «Європа, яка захищає».

Як і макроністи, Республіканська партія неохоче використовує слово «протекціонізм». Проте, вона виступає за митний захист та дотримується думки, що пріоритет має надаватися французьким компаніям та своїм робочим місцям. Республіканці хочуть зарезервувати 50% державних контрактів для місцевих компаній.

Ця ідея, що спочатку була висунута опонентами вільної торгівлі, в кінцевому підсумку стала практично консенсусною для всіх тому, що європейське будівництво сприймається, як створення великого ринку, що в кінцевому підсумку сприятиме соціальній, економічній та екологічній незахищеності.

Італіяподіл північ-південь

«Ми платимо занадто багато податків», – жаліється Клодіан Коша, менеджер компанії з обробки шкіри поблизу північного міста Віченца. «Тут потрібно працювати 16 годин на добу, щоб отримати зарплату підприємця».

Податок – це брудне слово в індустріальному північному регіоні Італії, який значно перевершує південь у багатстві, яке виробляє. Північні провінції прагнуть отримати більшу фіскальну автономію, проте, незважаючи на те, що їхня партія Ліга Півночі перебуває в уряді, їхні заклики дають мало результатів.

«Автономії буде досягнуто», – продовжує повторювати Сальвіні у своїх виступах, хоча його коаліційний партнер Рух п’яти зірок все менше у цьому переконаний. Проте, поки що, Ліга аж ніяк не втратила підтримки за свої невиконані обіцянки.

Партія все ще випереджає інших претендентів на виборах до Європарламенту.

Великобританія – парадокс Брекзіту

Щойно виявилося, що британцям, незважаючи на Брекзіт, доведеться голосувати на виборах до Європарламенту, як кампанія дуже швидко стала дзеркальним відображенням референдуму 2016 року.

На останніх виборах 2014 року, коли існували сильні євроскептичні настрої, консерватори отримали 24% голосів. Опитування цього місяця продемонструвало лише 13% підтримки.

Партія лейбористів Джеремі Корбіна не надто втекла від консерваторів, з підтримкою у трохи більше ніж на 20%.

Лейбористи йдуть на вибори до Європарламенту, намагаючись задовольнити, як бажання тих громадян, що проголосували за вихід, так і тих, хто побажав залишитися, обіцяючи підтримати другий референдум за Брекзіт у випадку, якщо не буде досягнуто конструктивної угоди. Партія ризикує роздратувати обидві категорії виборців.

Зважаючи на занепокоєння, що існує щодо такої невисокої підтримки двох основних партій країни, можна з впевненістю стверджувати, що виграє з цього сторона Брекзіту. Як і раніше, послання Фаража – коротке та лаконічне: «Брекзіту зраджують».

Німеччинаостання можливість Меркель

Вибори до Європарламенту сприймаються у Німеччині переважно, як голосування за національні питання. Цього року вони є лакмусовим папірцем про те, чи зможе велика коаліція Ангели Меркель утриматись при владі до 2021 року.

Вперше за майже 20 років Меркель не буде брати участь у кампанії. Ці вибори є першим великим випробуванням для її наступниця, як лідера партії, Аннегрет Крамп-Карренбауер. Опитування демонструють слабку підтримку партії.

Для Соціал-демократичної партії, молодшого партнера по коаліції, голосування свідчитиме про те, чи втримається вона в уряді, чи ні. Якщо партія явно втратить свою підтримку, їй буде важче залишитися в уряді. Ставки високі.

Для партії Зелених важливо перетворити хороші результати опитування на електоральний успіх. Партія перебуває на підйомі вже декілька місяців; гідний європейський результат посилить її позиції.

Великі європейські питання мало турбують виборців. Деякі виборці зазначають, що вони стурбовані демпінгом, ухиленням від сплати податків, авторськими правами, безпекою та зростанням правих популістів. Проте, більшість вважає, що це лише чергові національні вибори, хоча й на більшій сцені.

Іспанія – ще раз голосування

Іспанія вже набила на виборах руку. Наприкінці квітня країна провела свої треті загальні вибори за чотири роки, що стало знаменним голосуванням, коли правляча Соціалістична робітнича партія здобула найбільшу кількість голосів, проте не отримала парламентської більшості через те, що не змогла домовитися з іншими партіями.

Ці результати, ймовірно, матимуть значний вплив на те, що відбудеться 26 травня, коли іспанці голосуватимуть не лише на виборах до Європарламенту, а також на регіональних та муніципальних виборах.

Соціалістична робітничі партія сподівається, що вибори дозволять їй виграти голосування та закріпити місце партії.

Не менш цікавим буде те, що відбудеться з партією Вокс, що отримала 24 місця на з’їзді минулого місяця, посунувши Народну партію та Громадянську партію, які змагаються за виборців.

Пам’ятаючи, що переважна більшість іспанців є проєвропейськими та досі вважають вступ країни до ЄС знаковим моментом в її історії, Вокс обирає дещо іншу лінію, ніж більшість ультраправих партій континенту.

«Ми віримо в Європу, тому що ми – Європа», – йдеться у її маніфесті до виборів у Європарламент.

Проте, у ньому також говориться, що ЄС перебуває у кризі, тому що він виступає за «певні ідеології та політичні зобов’язання, які бачать будівництво Європи за межами справжньої Європи».

Польщаправа геїв та захист дітей

«Руки геть від наших дітей», – заявив у березні лідер правлячої партії «Право та справедливість» Ярослав Качинський, коли розпочалася кампанія до виборів у Європейський парламент.

Ця декларація є дещо некоректною. Адже цільовою метою Качинського є ЛГБТ-спільнота, проте, католицька церква, яка підтримує його партію, є набагато більшою загрозою для дітей, ніж геї.

У позаминулі вихідні Томаш Секельський транслював фільм зі свіжими одкровеннями про педофілію у польській католицькій церкві. Майже 8 млн. людей переглянули його.

Виникає наступне: правляча партія закриває очі на священиків-педофілів, одночасно збільшуючи покарання за педофілію до 30 років в’язниці.

Зі свого боку, опозиція пообіцяла створити нову комісію для розслідування педофілії в польській церкві.

І це все є прелюдією до національних виборів восени. Поразка партії «Право та справедливість» у травні підірве її шанси зберегти свою владу в уряді пізніше цього року.

Польща чекає, затамувавши подих.

Підготувала Оксана Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 02:17 :06