Відставка прем'єра: Тука заявив про «емоційне рішення» Гройсмана

ZIK

Заява про відставку Прем’єр-міністр України Володимира Гройсмана – це реакція на персональний викид на власну адресу.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та вимушено переміщених осіб Георгій Тука.

Посадовець вважає, що сьогоднішня заява прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про відставку була емоційним рішенням.

«Мені не відомо, яким чином буде функціонувати Кабінет Міністрів в цілому. Думаю, це буде вирішено сьогодні протягом кількох годин. Це особисте рішення Прем'єр-міністра, і за чинним законодавством Кабінет Міністрів складає своє повноваження не перед новообраним Президентом, а перед новообраною Верховною Радою», – зазначив заступник міністра.

Також ведучий поцікавився, якщо Гройсман продовжить працювати на посаді з приставкою в.о., чи це якось вплине на його повноваження і відповідальність.

Заступник міністра відповів, що згідно з чинним законодавством відповідальність міністра чи виконувача обов'язків юридично абсолютно однакова.

«Я чув дуже багато дискусій на тему відповідальності тих людей, які перебувають в статусі виконувача обов'язків. Я не розумію, про які відмінності йде мова. Мені досі не зрозуміло, чому іноді звучать певні спекулятивні сентенції, мовляв, можна довго ховатися за приставкою в.о. і не нести жодної відповідальності за свої дії. Тому це не відповідає дійсності», – певен Тука.

Як повідомлялось, сьогодні, 20 травня новообраний Президент Володимир Зеленський склав присягу на вірність народу України. Під час своєї інавгураційної промови він заявив про заявив про розпуск Верховної Ради України 8-го скликання.

21 травня відбудуться консультації Президента Володимира Зеленського з фракціями щодо дострокового припинення повноважень Верховної Ради України.

Президент Володимир Зеленський також закликав Кабінет Міністрів України піти у відставку. «Ви можете взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори. Я думаю, що люди це оцінять», – заявив Президент України, звертаючись до урядовців.

Додамо, 17 травня під час години запитань до уряду у ВРУ Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відповідаючи на запитання парламентарів щодо ймовірного переформатування уряду, запевнив, що Кабмін виконуватиме свої повноваження у повному обсязі.Loading...