Від Кравчука до Зеленського: як проходили президентські інавгурації українських президентів

ZIK

Чи не кожна урочиста частина інавгурації українських президентів мала свої особливості та курйози – перед Януковичем зачинилися двері, а в Порошенка від спеки знепритомнів солдат почесної варти. Без прикрої випадковості не минулось і сьогодні – президентське посвідчення Зеленського впало на підлогу.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» в ефірі телеканалу ZIK.

У 1991 році під час інавгурації першого Президента України Леоніда Кравчука започаткували традицію присягати на Пересопницькому Євангелії – головний закон з’явився лише за 5 років. Того ж дня у Раді лунав ще неофіційний гімн України. З присутніх у залі його не співав майже ніхто, як і сам Кравчук.

У 1994-му відбувалась перша інавгурація другого Президента – Леоніда Кучми. Тоді урочистості були напрочуд скромні, на відміну від помпезної другої – у 1999 році. Усе дійство відбувалося у Палаці Україна. Саме тоді очільник держави вперше отримав нагрудний знак, булаву та печатку Президента України.

Інавгурація Віктора Ющенка розпочалася в парламенті, а завершилася на майдані Незалежності перед тисячами прихильників. Наразі вона вважається найдорожчою, на неї витратили майже 4, 5 мільйона гривень.

Не менш помпезною планували інавгурацію Віктора Януковича, але від самого початку все пішло шкереберть. Двері Ради перед майбутнім гарантом раптом зачинилися. До всього цього, посвідчення Президента, яке мало б лежати на спеціальній подушці, новообраний сховав до кишені.

Інавгурація Петра Порошенка була визнана найскромнішою. Коштувала бюджету 800 тисяч гривень. Командування армією Порошенко приймав на Софійській площі. Проте без казусів теж не минулося – від спеки знепритомнів солдат почесної варти.

Прикра випадковість під час церемонії сталася і вже з новоообраним Президентом. Щойно отримане посвідчення глави держави не втрималося на подушці й полетіло на підлогу.

Як повідомлялось, новообраний Президент Володимир Зеленський склав присягу на вірність народу України. Під час своєї інавгураційної промови він заявив про заявив про розпуск Верховної Ради.

Тетяна Гаврилюк, «Перші про головне»

Читайте більше новин на тему: Володимир ЗеленськийLoading...