Новини » Суспільство 20 травня, 2019, 11:07
Ведучий ZIKу Вахтанг Кіпіані презентує книжку про Василя Стуса
<nbsp;>

Головний редактор інтернет-видання «Історична правда» та однойменного тележурналу на каналі ZIK, журналіст та історик Вахтанг Кіпіані підготував книгу про одного з найбільш визначних українських поетів-дисидентів.

У книжці зібрано документи з шеститомної кримінальної справи, яка зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР у Києві (нині – Галузевий державний архів СБУ).

<nbsp;>

«До матеріалів 1980 року ми додали кілька публікацій, з яких читачі дізнаються про маловідомі факти життя, ув’язнення та загибелі одного з найбільш визначних не тільки українських, а й європейських поетів ХХ століття», – сказано в анотації до книги.

У книзі Вахтанг Кіпіані досліджує, зокрема, скандальний судовий процес над Василем Стусом та роль у ньому адвоката Віктора Медведчука, останні роки життя поета в таборі особливого режиму, номінування на Нобелівську премію та істинну причину його смерті.

Як і за що було заарештовано поета? Хто під час процесу намагався врятувати Василя Стуса, а хто зробив усе, щоб він назавжди зник за ґратами політичної зони на Уралі? Відповіді на ці та інші питання – у книзі Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».

Книга буде презентована у неділю, 26 травня, з 13:00 по 13:45 під час цьогорічного «Книжкового Арсеналу», що проходитиме в Києві (Мистецький Арсенал, зал «Папір»).

Нагадаємо, що це не перша книга журналіста. У доробку ведучого ZIKу Вахтанга Кіпіані історичні розвідки «ОУН і УПА. «Зродились ми великої години…», «Українська Канадіана» та «Війна двох правд. Поляки та українці в кривавому ХХ столітті».

Також раніше свої книги презентували генеральний продюсер ZIKу Наташа Влащенко («Крадіжка або Біле сонце Криму», «Під небом Аустерліца») та ведучий телеканалу ZIK Остап Дроздов (романи-вибухи «№1» та «№2»).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 08:27 :27