Новини » Суспільство 20 травня, 2019, 18:08
Вчені підтвердили, що любов до собак закладена на генетичному рівні

Нове дослідження вчених показує, що для половини людей генетика визначає їх любов до собак.

Команда вчених з Уппсальского університету і їх британських колег досліджувала генетичну схильність любити собак, використовуючи інформацію взяти із 35 035 пар близнюків. Дослідники знайшли мутацію, яка пов’язана з любов’ю до собак. Люди з такою мутацією частіше за інших заводять цих тварин в якості вихованців, пише Naked-science.

Собаки живуть з людьми вже принаймні 15 тисяч років. За цей час вони повністю одомашнені і не дивно, що у людей з’явилися мутації, які на генетичному рівні пояснюють нашу любов до собак.

Група вчених провела аналіз 35 тисяч пар близнюків. Серед них були і одно яйцеві та різнояйцеві близнюки. Кардинальна відмінність між цими двома групами полягає у тому, що перші повністю генетично ідентичні між собою, а другі мають різний набір генів. Завдяки цьому на близнюках дуже зручно досліджувати відповідність мутацій і ознаки, яких вона обумовлює.

Дослідники порівняли дві групи близнюків і виявили, що в однояйцевих коефіцієнт збігу мутації і ознаки набагато більший, ніж у різнояйцевих, що підтверджує гіпотезу про те, що генетика грає важливу роль в прихильності до собакам нарівні з впливом навколишнього середовища.

Ці дослідження поки лише підтвердили зв’язок між змінами в генетичній структурі і схильності до володіння собаками, однак точні мутації в генах залишаються нез’ясованими. Наступний крок, за словами вчених, – зрозуміти, яку ділянку якого гена відповідає за цю ознаку. Поки що дослідники можуть лише сказати, що навколишнє середовище і генетика відіграють приблизно рівну роль в схильності до того, щоб завести домашніх вихованців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 17:10 :38