Новини » Економіка 20 травня, 2019, 14:41
В Україні у великих супермаркетах зобов’яжуть робити туалети для відвідувачів
Фото: facebook.com/lev.partskhaladze
Фото: facebook.com/lev.partskhaladze

З 1 серпня в усіх нових великих супермаркетах України повинні обов’язково проектувати вбиральні для відвідувачів. Зараз, за нормами ДБН, туалети необхідно робити лише у непродовольчих торговельних центрах.

Про це написав у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Така норма міститься у змінах до ДБН «Підприємства торгівлі», яка набуває чинності з 1 серпня цього року.

«Сьогодні проектувальники зобов’язані передбачати громадські вбиральні для відвідувачів лише у непродовольчих торговельних центрах. Це ТЦ і ТРЦ, універмаги, великі магазини одягу, взуття, дитячих товарів, наприклад, іграшок. Новими змінами у ДБН ми вводимо обов’язкове проектування громадських вбиралень і у великих продуктових магазинах, зокрема, гіпермаркетах та супермаркетах з площею понад 2500 кв. метрів. Це важливо робити і це комфорт людей», – написав він.

Туалетні кімнати мають бути роздільними для чоловіків та жінок та обов’язково мати універсальну кабіну для людей з інвалідністю.

ДБН «Підприємства торгівлі» поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення існуючих будівель та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Читайте також: Нові ДБН: Оновлено вимоги до пожежної безпеки для багатоповерхівок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 03:52 :50