В Україні «Гра престолів» тільки починається, – Віталій Портников

Скрін з відео

Як телевізійник, Зеленський мав цілковиту рацію, коли не хотів суміщення дати своєї інавгурації з днем виходу останньої серії популярного серіалу «Гра престолів». Тому що сьогодні у світі будуть обговорювати саме фінал телевізійного видовища, а зовсім не інавгурацію керівника однієї з найбідніших і суперечливіших країн європейського сходу. Ніякі «фішечки» не дозволять зірці «Слуги народу» конкурувати з Джоном Сноу, навіть в новій якості всенародно обраного президента України. І це, звичайно ж, не зовсім вірний підхід. Тому що, якщо у них «Гра престолів» закінчується, так у нас – тільки починається.

Про це у колонці на Еспресо написав публіцист Віталій Портников.

За його словами, українці сьогодні перетворюються навіть не на глядачів, а на учасників найбільш цікавого політичного експерименту у нашому столітті, – коли людині, яка ніколи не цікавилася політикою і не займалася державним управлінням, довіряють долі мільйонів людей. І не у телевізійному серіалі, а по-справжньому.

«Як і на початку «Гри престолів», ми не знаємо про розвиток сюжету практично нічого. Взагалі нічого. Що збирається робити новий президент? Яким буде його оточення? Який олігархічний клан переможе у боротьбі за впливи на рішення голови держави? Якими будуть результати парламентських виборів? Хто займатиме ключові посади в країні? Як складатимуться взаємини України з її головним союзником – Сполученими Штатами? Що Зеленський збирається робити для припинення конфлікту на Донбасі? Що буде з соціальною політикою держави? Знизять тарифи? Оголосять дефолт? Що взагалі буде?, – пише Портников. – Про це сьогодні не знає практично ніхто з учасників української «Гри престолів». Більш того, – про це сьогодні не знає навіть сам Володимир Зеленський, він також заручник ситуації, як і мільйони людей, які за нього проголосували. І в цьому сенсі він дійсно нагадує Джона Сноу – з тією лише різницею, що виконавець ролі Сноу Кіт Герінґтон, як втім, і виконавець ролі незгарбного президента Голобородька Володимир Зеленський, могли завжди переписати невдалий дубль, а якщо щось зовсім не виходило – підправити у сценарії».

Віталій Портников вважає, що у президента Зеленського такої можливості не буде. «Кожна помилка президента воюючої країни, яка залежить від іноземних кредитів і є ареною олігархічних сутичок, – це кров, смерть і сльози. Це нова бідність і нові втрачені території, нові біженці і нові розчарування. Так, напевне і серед нас будуть люди, для яких те, що відбувається, нічим не відрізняється від кінофільму – олігархи, які отримають повний доступ до решти ресурсів країни, політики, які вже зрозуміли, що потрібно змагатися в популістських ініціативах, просто пройдисвіти, які будуть намагатися бути ближче до нової влади і грошових потоків.Але для всіх інших, для України це буде аж ніяк не кіно», – зазначив Віталій Портников.

Нагадаємо, Новообраний Президент Володимир Зеленський склав присягу на вірність народу України. Текст зачитував на Конституції та на Пересопницькому Євангелії. Повний текст інавгураційної промови новообраного глави держави.

Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду 8 скликання.

Новообраний Президент України під час своєї інавгураційної промови запевнив: точно не боїться ухвалювати складні рішення, втрачати власну популярність, свої рейтинги. Ба більше, заради миру в Україні він готовий втратити власну посаду.

Український уряд постійно лише розводить руками і каже, що нічого не може зробити. Це неправда. Урядовці можуть взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори. Про це під час своєї інавгураційної промови, яку транслював телеканал ZIK, заявив Володимир Зеленський.

Читайте більше новин на тему: інавгураціяLoading...