Новини » Політика 20 травня, 2019, 3:09
Укази про надання нардепам дипломатичних рангів мають бути скасовані, - дипломат

У ситуації з присвоєнням дипломатичних рангів народним депутатам майже гарантовано йдеться про порушення вимог Закону.

Або міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним і президентом Порошенком, якщо перший вніс на розгляд незаконні подання, а другий їх розглянув, або лише президента Порошенка, якщо він присвоїв дипломатичні ранги без подання міністра закордонних справ, - про це пише на своїй сторінці у Фейсбук голова правління заснованого українськими дипломатами благодійного фонду Майдан Закордонних Справ Богдан Яременко.

Яременко визнає плідну роботу нардепів Логвинського і Ар’єва в Парламентській асамблеї Ради Європи. Проте мало що знає про роботу в ПА ОБСЄ нардепа Герасимова.

Однак, за його словами, в ситуації з присвоєння їм вищих дипломатичних рангів йдеться не про їх заслуги. А про дотримання закону.

«Так, п.24 статті 106 Конституції України надає президенту України право присвоювати «вищі дипломатичні ранги».

Але що це за ранги і порядок їх присвоєння встановлює Закон України «Про дипломатичну службу».

Зокрема, п.1 статті 24 цього закону чітко встановлює, що дипломатичні ранги присвоюються дипломатичним службовцям.

Народні депутати в силу вимог Конституції та законів не можуть поєднувати депутатську діяльність з будь-якою іншою, а тому не мають права і не можуть бути дипломатичними службовцями.

Саме тому в п.2 статті 8 Закону України «Про дипломатичну службу», в якому наводиться вичерпний (повний) перелік посад дипломатичної служби немає посад представників парламентських делегацій, членами яких є згадані нардепи, що отримали дипломатичні ранги.

Також, п.4 статті 25 Закону України «Про дипломатичну службу» визначає, що «дипломатичні ранги Надзвичайного і Повноважного Посла,.....присвоюються дипломатичним службовцям Президентом України за поданням Міністра закордонних справ України».

Тому у ситуації з присвоєнням дипломатичних рангів народним депутатам майже гарантовано йдеться про порушення вимог Закону. Або міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним і президентом Порошенком, якщо перший вніс на розгляд незаконні подання, а другий їх розглянув, або лише президента Порошенка, якщо він присвоїв дипломатичні ранги без подання міністра закордонних справ», – пише він.

Також, як стверджує експерт, той факт, що народні депутати отримали дипломатичні ранги, які згідно закону можуть отримувати лише представники виконавчої гілки влади, може свідчити і про порушення у цій ситуації президентом України конституційного принципу незалежності гілок влади.

«Оскільки в цій ситуації йдеться про порушення вищими посадовими особами держави Конституції та законів, вона, на мою думку, має велике суспільне значення і повинна бути повністю з’ясована.

Не виключено, що в МЗС України і в Адміністрації Президента України з цього приводу мають бути ініційовані службові перевірки, і в разі потреби – службові розслідування.

У цій ситуації я не погоджуюсь з тими критиками президентських указів, які стверджують, що присвоєння нижчих дипломатичних рангів могло би виглядати виправданим. Це все рівно було б порушенням закону.

Переконаний, що укази про присвоєння дипломатичних рангів народним депутатам мають бути в той чи інший спосіб скасовані», – переконаний дипломат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 14:42 :39