У кадрі мала зчитуватись саме радянська Україна: як знімали серіал «Чорнобиль»

Скриншот

30% зйомок серіалу «Чорнобиль», який вийшов в ефір американського кабельного каналу HBO та британського Sky Atlantic на початку травня, проводили в Україні, а решту – у Литві.

Про це в інтерв’ю The Village Україна розповів Дарко Скульський – керівник української продакшн-компанії Radioaktive Film, яка забезпечувала зйомки серіалу на території України.

«В Україні ми знімали у Прип’яті, Києві та на Київському морі. У Києві, до прикладу, зняли великі сцени за участю масовки на вулицях Хрещатик, Терещенківській та Хмельницького, а також у корпусах КМДА, КНУ, КПІ та НАУ. Сцени у лікарні в перших епізодах, своєю чергою, ми знімали в Інституті гідробіології на проспекті Героїв Сталінграда на Оболоні.

Усього в нас було близько двадцяти знімальних днів за участі двох окремих груп. Режисер Йохан Ренк керував їхньою роботою і під час стадії підготовки, і під час знімального процесу. Головні зірки серіалу Стеллан Скарсґорд, Джаред Гарріс, Емілі Вотсон та Джессі Баклі також приїздили до України на зйомки», – зазначив він.

Дарко Скульський додав, що зйомки у зоні відчуження були обмежені, адже це досі небезпечно для життя: «До того ж ми не могли залучити до цих зйомок велику знімальну групу та багато обладнання. Не кажучи вже про те, наскільки непростим був процес узгодження з HBO. Але ми повинні подякувати місцевій владі, що нам вдалося провести там кілька знімальних днів. Думаю, це суттєво вплинуло на автентичність серіалу. Власне, саме заради цього знімальна група і приїхала до Києва».

За його словами, спочатку «Чорнобиль» хотіли знімати виключно у Литві. Продюсери обрали Литву через податкові пільги, які у країні роблять для знімальних груп. Це частина політики литовського уряду, таким чином вони стимулюють великі студії та канали заходити в країну. Якщо закордонна знімальна група витрачає на роботу в Литві щонайменше 43 тисячі євро і це становить не менше 80% усіх витрат на виробництво продукту, для неї діє податкова пільга у розмірі 30%. В Україні таких програм поки немає.

«Команда Radioaktive дізналася про проект на стадії пре-продакшну і зв’язалася з представником HBO. Ми сказали: «Хлопці, давайте працювати з нами. Було б прикро, якби серіал про Чорнобиль не знімали в Україні». Окрім того, ми одразу сформували орієнтовний перелік локацій, які могли б запропонувати продюсерам. Представники HBO прилетіли до Києва два роки тому, показали нам сценарій, і відповідно до цього ми сформували пропозицію. Велику частину зйомок уже закріпили за Литвою, але ми змогли запропонувати локації, які суттєво підвищили рівень автентичності проекту», – зазначив Дарко Скульський.

За його словами, лише радянського стилю було недостатньо, у кадрі повинна була зчитуватися саме радянська Україна середини 80-х. «Тому ми обрали локації на зразок вулиць Богдана Хмельницького і Терещенківської, а також Інституту гідробіології Національної академії наук України на Оболоні, де ми знімали у справжніх лабораторіях. Коли люди бачать у серіалі, приміром, будівлю КМДА чи вулицю Хмельницького це сприяє ефекту присутності. Не може бути сумнівів – це саме Україна», – додав він.

Як повідомлялося, у травні американський кабельний канал HBO, відомий серед іншого і за серіалом «Гра престолів», представив міні-телесеріал «Чорнобиль», заснований на реальних подіях трагедії 1986-го року.

Серіал складається з п’яти епізодів, які виходять на екрани раз на тиждень. Тим часом кілька тисяч глядачів на сайті IMDB оцінили першу серію у 9,4 балів з 10, другу – у 9,7 балів.

Читайте більше новин на тему: ЧорнобильLoading...