Новини » Світ 444

Російські агенти у Солсбері отримали загадковий дзвінок після атаки, – The Guardian

Журналісти за номером підозрюваного у справі Скрипалів Петрова потрапили до Міноборони Росії

Російські співробітники ГРУ Олександр Мишкін та Анатолій Чепіга, яких у Британії підозрюють в отруєнні екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Солсбері, отримали телефонний дзвінок після скоєної атаки.

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на джерела, пише Укрінформ.

«Російські чоловіки, підозрювані в отруєнні Сергія та Юлії Скрипалів у Солсбері, отримали телефонний дзвінок після того, як вони повернулися до Лондона у день після атаки. Таким чином зростає вірогідність того, що в операції їм допомагала команда поплічників», – йдеться у повідомленні.

За словами співрозмовника, можливо Мишкін і Чепіга чекали на підтвердження того, що їх операція була успішною, і сам дзвінок був знаком, що їм треба рухатися до аеропорту.

Як повідомило інше джерело, наразі невідомо, чи йдеться тільки про третю особу в цій операції чи про другу команду, яка допомогла Мишкіну й Чепізі.

Зазначається, що після того, як російські ГРУшники нанесли «Новічок» на ручку двері у Солсбері, чоловіки повернулися до готелю у Лондоні, де вони саме й отримали цей загадковий дзвінок. Потім вони невдовзі поїхали до аеропорту Гітроу, де сіли на літак до Москви.

Нагадаємо, 5 березня 2018 року колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію знайшли непритомними в британському Солсбері і госпіталізували з отруєнням невідомою речовиною, яку згодом ідентифікували як нервово-паралітичний реагент «Новічок» російського походження.

Пізніше, 30 червня, відбулося отруєння «Новічком» двох людей у сусідньому місті Еймсбері. Мати трьох дітей Дон Стерджесс померла, її партнер – 45-річний Чарлі Роулі вижив.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на Скрипалів. Британська розвідка встановила, що підозрювані – «Олександр Петров» (справжнє ім’я Олександр Мишкін) і «Руслан Боширов» (справжнє ім’я Анатолій Чепіга) – є офіцерами ГРУ.

Пізніше розслідувачі The Insider і Bellingcat розповіли про третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів і опублікували фотографію співробітника ГРУ «Сергія Федотова», справжнє ім’я якого Денис Сергеєв.

Loading...
Loading...
Loading...