Росія відмовилася проводити в травні переговори щодо транзиту газу, – Вітренко

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Російська сторона відмовилася проводити в травні тристоронні переговори щодо транзиту газу через ГТС України. На червень переговори теж не були узгоджені.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, російська сторона свідомо затягує цей процес.

«Можливо, вони чекають на рішення Данії щодо «Північного потоку-2», з якого буде зрозуміло, чи затримається його будівництво на півроку, чи він запрацює з 1 січня 2020 року, як заплановано. Нагадаю, тільки один з трьох варіантів проходження ПП2, які зараз розглядає Данія, призведе до затримки з будівництвом. І навіть ця затримка не гарантує Україні збереження транзиту – РФ може свідомо піти на сценарій, коли вони просто обмежать поставки газу у Європу до контрактних мінімумів, це призведе до підвищення цін у Європі (і для України), і потім з позиції сили РФ буде тиснути на Європу, щоб перешкоди для ПП2 були усунені», – зазначив Вітренко.

«Тому для нас, для України, так важливо мати можливість скористатися передбаченим транзитним контрактом правом на перегляд тарифу у 2018-2019 роках для отримання компенсації за прискорену амортизацію та знецінення української газотранспортної системи як наслідок втрати транзиту з 2020 року. Відповідні позовні вимоги наразі визначені на рівні 11-14 мільярдів доларів США», – додав він.Loading...