Новини » Економіка 22

Росія обіцяє сьогодні відновити транзит нафти до Польщі

Нафта. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Поставки кондиційної російської нафти до Польщі трубопроводом «Дружба», що забезпечує транзит нафти до Європи через Білорусь, Польщу і Україну, почнуться в понеділок, 20 травня. Через кілька днів нафта дійде до кордону Словаччини.

Про це заявив напередодні міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає УНН з посиланням на ТАСС.

«У нас відбувається нормалізація процесу відповідно до дорожньої карти. У понеділок почнеться прокачування нафти у напрямку Польщі. Що стосується південного напрямку, там теж відбувається нормалізація ситуації. Ми очікуємо, що протягом декількох днів кондиційна нафта надійде на кордон Словаччини», – сказав Новак.

Нафтопровід «Дружба» забезпечує поставки нафти на білоруські НПЗ і її транзит до Європи через Білорусь, Польщу і Україну.

Раніше в українській компанії «Укртранснафта» заявляли, що забезпечення транзиту російської нафти українською територією відбуватиметься у стандартному режимі з 20 травня. Компанія підкреслила, що відновлює транзит нафти до ЄС згідно з погодженим усіма учасниками маршруту нафтопроводу «Дружба» графіком.

У середині квітня білоруський концерн «Белнефтехим» повідомив про різке погіршення якості нафти, що надходить з Росії по «Дружбі». У результаті низка країн припинили транзит і переробку російської нафти.

Джерело забруднення експортної нафти було виявлене на ділянці Самара – Унеча. У російській «Транснефти» заявили, що забруднення нафти в трубопроводі було навмисним. За фактом забруднення у РФ було порушено кримінальну справу. У СК РФ заявили, що «брудна» нафта була завантажена в нафтопровід для приховування розкрадань сировини.

Нагадаємо, Лукашенко оцінив обсяг втрат за «брудну» нафту Росії в сотні мільйонів доларів.

Більше про колапс на нафтопроводі «Дружба», його наслідки та переговори щодо компенсації читайте у матеріалах на ІА ZIK: «Брудна нафта: Як санкції та бажання помсти спричинили найбільшу техногенну катастрофу Росії» та «Росія заплатить Україні за «брудну» нафту: очистка нафтопроводу «Дружба» триватиме до півроку».

Loading...
Loading...
Loading...