Новини » Політика 20 травня, 2019, 13:28
Позачергові вибори можна провести без мажоритарної системи, – Крулько
ZIK
ZIK

Депутати від мажоритарних округів дійсно можуть проголосувати за виключення цієї системи. Адже більшість із них уже бачать себе учасниками списків.

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (фракція «Батьківщина») Іван Крулько.

Він наголосив: під час інавгураційної промови склалось враження, що Зеленський ще шукає точки, на яких стоятиме – він ще не визначився до кінця щодо того, яку саме вестиме політику.

«Найголовніше, щоб Зеленський завжди залишався і президентом держави і, ухвалюючи будь-яке рішення, виходив із національних інтересів України», – підкреслив Крулько.

Водночас, він розповів: наразі у депутатів немає консолідованої позиції, як відбуватимуться позачергові вибори.

«Однак, у нас на столі є виборчий кодекс, про який говорив сьогодні новообраний Президент. Ми повинні його ухвалити. Вважаю, що виключення мажоритарної складової піде лише на користь Україні. «Батьківщина» це підтримуватиме, як і перехід до пропорційної системи з відкритими списками», – розповів нардеп.

Він наголосив: це потрібно здійснювати якщо не на цих виборах, то, принаймні, вже на наступних.

«Зараз потрібно проводити вибори за пропорційною системою і викидати корупційну складову мажоритарної», – підкреслив Крулько.

Він переконаний: в Україні уже були випадки, коли закон про вибори ухвалювали під час самих виборів. Зокрема, у 2010-му, між першим і другим туром президентських перегонів, Віктор Ющенко ухвалив зміни до Закону про вибори президента, які були введені в дію.

«Закон тоді змінили навіть після першого туру виборів. Тож ми вже маємо такі приклади. Якщо парламент на наступному пленарному тижні ухвалить закон про вибори, позачергове волевиявлення можна буде провести, можливо, із виключенням мажоритарної складової», – розповів нардеп.

Та якщо парламент не проголосує за ці зміни, наступне волевиявлення буде проходити за нині чинним законом.

Однак, він переконаний: мажоритарники дійсно можуть проголосувати за зміну виборчої системи, адже вже зараз «бачать себе учасниками списків».

«Я таких мажоритарників знаю особисто», – запевнив Іван Крулько.

Як повідомлялось, новообраний Президент Володимир Зеленський склав присягу на вірність народу України. Під час своєї інавгураційної промови він заявив про  про розпуск Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 02:01 :50