live
Новини » Політика 2189 Читать эту новость на русском

Портнов обіцяє кримінальні справи проти Порошенка і його оточення

Колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича, засудженого за державну зраду, Андрій Портнов заявив, що має намір домагатися кримінального переслідування і засудження президента Петра Порошенка.

За словами Портнова, який повернувся до України після п’ятирічної відсутності, найближчими днями він почне подавати до НАБУ і ДБР заяви про злочини, нібито вчинені Порошенком і його оточенням, повідомляє Дзеркало тижня.

Портнов уточнив, що йдеться про розкрадання в армії, оборонне замовлення «Кузні на Рибальському», панамські офшори тощо, а також висловив впевненість, що прокуратура клопотатиме про взяття Порошенка під варту, і суди задовольнять ці клопотання.

За словами Портнова, його юристи вже провели консультації в Британії і на Панамі про можливість арешту зарубіжних активів президента, який залишить свій пост 20 травня.

Крім Порошенка, на думку Портнова, кримінального переслідування можуть зазнати голови парламентських фракцій «Блоку Петра Порошенко» і «Народного фронту» Артур Герасимов і Максим Бурбак, голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, колишній заступник глави АП Олексій Філатов, який курирував судову реформу, а також інші посадовці.

При цьому екс-заступник глави АП часів Януковича заявив, що не розглядає повернення на державну службу при президенті Володимирі Зеленському. При цьому він висловив упевненість, що у новообраного президента є юридичні підстави для розпуску парламенту.

Портнов також висловився на користь звільнення генпрокурора Юрія Луценка та голови СБУ Василя Грицака. Зазначимо, що відправити їх у відставку президент може лише за згодою Верховної Ради.

Нагадаємо, в квітні Андрій Портнов опублікував проект указу про розпуск Верховної Ради новообраним президентом України Володимиром Зеленський. І заявив, що указ про дострокове припинення повноважень парламенту має виглядати «приблизно так».

У відповідь радник Зеленського з правових питань Венедіктова Ірина заявила про те, що Портнов не працює над судовою реформою в штабі новообраного президента.

У 2011-2014 роках Андрій Портнов обіймав посаду заступника голови Адміністрації президента України. З 2005 по 2010 рік був головним юристом у команді Юлії Тимошенко.

Правоохоронці перевіряли Портнова на причетність до ключових кримінальних справ проти Януковича і його оточення, зокрема до розстрілів учасників Революції Гідності в 2014 році та виведення державних коштів за межі України.

У березні 2018 року Служба безпеки України порушила проти нього кримінальну справу за статтею «державна зрада» – Портнова перевіряли на причетність до сприяння анексії Криму Росією.

Як і багато інших чиновники часів екс-президента-втікача, Портнов потрапив під європейські санкції, однак у жовтні 2015 року Суд Європейського союзу ухвалив рішення у справі «Портнов проти Ради ЄС», яким визнав «протиправними» санкції проти нього у зв’язку з «недостатністю підстав».

 

Loading...
Loading...
Loading...