live

Литвин застеріг Зеленського від розпуску Ради: Загроза паралізації

ZIK

Якщо буде підписаний указ про дострокове припинення повноважень ВРУ, це паралізує діяльність виконавчої гілки влади.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив голова Верховної Ради України у 2002-2006 і 2008-2012 роках, народний депутат України Володимир Литвин.

Парламентар, відповідаючи на запитання глядачів, чи сьогодні, у час, коли Президент заявив про розпуск ВРУ, звільнення низки посадовців і силовиків, заяву керівника уряду про відставку, є ризики щодо загострення війни на Донбасі, зауважив, що загроза потенційно існує.

«Сьогодні Президент заявив, що він розпускає ВРУ, хоча конституційний термін говорить про дострокове припинення повноважень ВРУ… Кабінет Міністрів не витримав тієї критики, яка сьогодні прозвучала у зверненні вже чинного Президента, і заявив, що вони йдуть у відставку. Виникає питання: якщо буде підписаний указ про дострокове припинення повноважень ВРУ, тоді по суті буде паралізована діяльність виконавчої гілки влади, бо ніхто інший, окрім ВРУ, яку критикують, – і для цього є величезні підстави – не зможе, скажімо, розглянути подання Президента України про призначення міністра оборони, міністра закордонних справ, голови СБУ», – зауважив Володимир Литвин.

З його слів, «дещо складніше» із Генеральним прокурором України, оскільки його призначають на певний термін.

«Але ми прекрасно всі розуміємо, що мова йде не про закони, а про політику. Можна зрозуміти, виходячи із того рівня підтримки, який отримав новий Президент України, він хоче мати свою власну команду. Головне, щоб це були люди, які будуть знати, що таке країна, і будуть знати, що потрібно робити на своїх посадах», – акцентував Володимир Литвин.

Нагадаємо, 20 травня у будівлі Верховної Ради України відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського.

Під час інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання. (21 травня відбудуться консультації Президента Володимира Зеленського з фракціями щодо дострокового припинення повноважень Верховної Ради України.)

Президент Володимир Зеленський також закликав Кабінет Міністрів України піти у відставку. «Ви можете взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори. Я думаю, що люди це оцінять», – заявив Президент України, звертаючись до урядовців.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що подасть у відставку після чергового засідання уряду у середу, 22 травня.Loading...
Loading...
Loading...