Ляшко – єдиний, хто заступився за українську мову, коли Зеленський перейшов на російську, – експерт

Олег Ляшко

Олег Ляшко був єдиним у Верховній Раді, хто дорікнув Володимиру Зеленському щодо української мови. Своїми словами Ляшко нагадав не лише про українську мову, а й про парламентсько-президентську форму правління в Україні.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав політолог Володимир Цибулько.

Цибулько звернув увагу на реакцію парламентарів, коли новообраний Президент почав розмовляти російською.

«Отже, інавгурація і парламентарі! Не всі парламентарі у власному домі готові були мовчати. Єдиний, хто чітко і жорстко поставив Зеленського на місце щодо української мови, був Олег Ляшко. Вже і з попереднього політичного досвіду Ляшка було зрозуміло, що саме він буде найпослідовнішим і найжорсткішим критиком Зеленського, але коли сам Зеленський так розкрився, Ляшко нагадав йому про українську мову», – пише експерт.

Разом з тим політолог розшифрував, що саме означають слова Ляшка в бік Зеленського.

«Олег Валерійович сказав значно більше – він, публічно нагадуючи про українську мову, пригадав Зеленському про парламентсько-президентську республіку, і про первинність парламенту в країні, про небезпеку узурпації влади. По суті атака Ляшка на Зеленського для багатьох іноземних гостей – нагадування про первинність парламенту», – зауважив Цибулько.

На завершення експерт висунув припущення, що дії Ляшка можуть стати поштовхом до дії для інших законодавців.

«Ляшко став криголамом, переступивши умовності, але цей приклад захопливий, і після сміливого Ляшка ми побачимо більше сміливих і принципових випадів в бік Зеленського, вже з боку фракцій. Але запам’ятаймо, що Ляшко був першим», – підсумував політолог.

Читайте також: Не минуло і 45 хвилин після присяги, як Зеленський порушив Конституцію, - В’ятрович

Нагадаємо, що під час інавгураційної промови стався інцидент із переходом Зеленського на російську мову, через що лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко зробив зауваження новообраному Президенту.

Читайте більше новин на тему: Володимир ЗеленськийLoading...