Новини » Суспільство 20 травня, 2019, 10:42
Левченко про тарифи і субсидії: Завжди треба враховувати можливості людей
ZIK
ZIK

Не можна карати людину за те, що вона фізично не може зробити. Тому до питання санкцій до боржників за комунальні послуги треба підходити обґрунтовано і позбавляти послуги тоді, коли є всі висновки щодо доходів та наявності субсидії.

Про це в ефірі проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Юрій Левченко.

«Я впевнений в тому, що ситуація з оплатою комунальних послуг має залежати від доходів людей. Це має бути прогресивний підхід, бо треба балансувати між можливостями людини, які вона має, і тим тарифом, який у нас «малюють», – сказав Левченко.

За його словами, головна проблема полягає у тому, що тарифи, які «малюють», не є економічно і соціально обґрунтованими. Відповідно, будь-яка політика покарання після цього є апріорі несправедливою.

«Не можна карати людину за те, що вона фізично не може зробити. Це, як карати за те, що людина не вміє літати. Тому до питання санкцій щодо боржників за комуналку треба підходити конкретно. Наприклад, чи надана людині субсидія. Якщо субсидія надана і людина справді її не сплачує, а також не йдеться про фіктивні борги, то це одна справа. Тоді можна піднімати питання позбавлення послуги. Якщо ж людині не надана взагалі субсидія по абсолютно надуманих причинах і потім їй «малюють» ці борги, то це інша історія», – прокоментував він.

Тому він наголосив, санкції повинні бути, але можливості кожної людини треба розглядати індивідуально.

«Я ж не кажу про те, що не треба нікого карати, чи не вводити штрафні санкції. Просто кожен випадок має індивідуально розглядатись на предмет того, чи справді людина здатна оплатити комунпослуги, чи це фейк. Адже, одна справа, коли було придбано дорогу машину, чи айфон останньої моделі і не хочеться платити за воду, інша, коли людині несправедливо не призначили субсидію і вона просто не спроможна оплатити рахунки», –  наголосив Левченко.

Ба більше, існує практика, коли людина хоче отримати субсидію, а їй не надають її без пояснень.

«У мене є десятки випадків, коли соціальна служба в райдержадміністрації відмовляє моїм виборцям в субсидії абсолютно по надуманих причинах. Коли вони згодом приходять до мене і я пишу звернення, як народний депутат, субсидію їм призначають. І у мене таких випадків десятки», – додав він.

Нагадаємо, з 1 травня почала діяти нова редакція закону «Про житлово-комунальні послуги», в якій передбачена можливість укладення колективного договору між мешканцями багатоквартирних будинків та виконавцями житлово-комунальних послуг. Адже, українці заборгували за комунальні послуги 69 мільярдів гривень.

Колективний договір укладатиметься між виконавцем послуги та особою, уповноваженою на це співвласниками. Такою особою може бути керівник або співвласник будинку, правління житлово-будівельного кооперативу чи уповноважений на це орган управління ОСББ.

Колективні договори зможуть укладати за умови встановленого в будинку приладу обліку споживання послуги, також виключена можливість укладення колективного договору на послуги з газо- та електропостачання.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 02:56 :23