Новини » Політика 20 травня, 2019, 15:11
Кошель розповів, що йому не сподобалось у промові Зеленського
ZIK
ZIK

Сьогодні в інавгураційній промові Володимира Зеленського було багато позитивних моментів. Але в питанні щодо можливих позачергових виборів до Верховної Ради є величезні проблеми. Зеленський не мав права заявляти з трибуни, що консультації із лідерами парламентських фракцій вже відбулись, якщо це не так.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова КВУ Олексій Кошель.

«Головні аналітичні центри і більшість юристів конституційного права в питанні розпуску ВР мають чітку позицію про те, що указ є неконституційним. Мені сьогодні також дуже не сподобалась заява Володимира Зеленського, коли голова держави сказав про те, що він вважає, що консультації із лідерами фракції вже відбулись», – сказав Кошель.

Він наголосив, що закон треба поважати. Адже консультації означають діалог, а виступ із трибуни Верховної не можна вважати консультаціями.

«Не варто починати президентську каденцію із порушення чинного законодавства, тобто із показового нехтування закону. Так, було багато плюсів у виступі. Зокрема, теза про 65 мільйонів українців, яка буде підкріплена певними діями щодо надання громадянства, з чим я повністю погоджуюсь. Але в питанні щодо можливих позачергових виборів до ВР я бачу величезні проблеми», – зазначив він.

За його словами, різниця між черговими і позачерговими виборами становить лише два місяці. І за цей час можна було б змінити чинне законодавство, бо після указу президента вже нічого неможливо буде змінити.

«Якщо Зеленський підпише документ сьогодні чи завтра, ми отримаємо вибори за старою системою, де на 199 виборчих округах буде процвітати корупція. Тому уже в червні готуємося до масової роздачі продуктів, послуг, товарів, чи іншого», – зауважив він.

Він також сказав і про те, що під час виборчої кампанії можна змінити закон, вносити технічні правки до чинного законодавства, розблокувати процеси, наприклад, державних закупівель, окремі моменти функціонування виборчих комісій та інше. Але виборча система вже залишиться такою, якою була.

«У разі проведення чергових виборів 27 жовтня ми мали б шанс змінити чинне законодавство. Тобто вирішити питання часткової прозорості виборчих коштів, частково зменшити вплив реклами і ключове, навіть, мали б шанс змінити виборчу систему. Але, на жаль, ми міряємо вигодою, а не питанням доцільності», – додав Кошель.

Нагадаємо, секретар Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька заявила про те, що після початку виборчої кампанії, тобто з наступного дня публікації указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради, жодне судове рішення не зможе зупинити виборчий процес.

До слова, сьогодні під час інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду 8 скликання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 02:25 :40