Хто керуватиме урядом після відставка Гройсмана: тлумачення екс-нардепа

ZIK

Заявивши про відставку, Володимир Гройсман поклав на Президента Володимира Зеленського відповідальність за подальшу ситуацію в країні.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України VII скликання, член ВО Свобода Ігор Мірошниченко.

Зокрема обранець вважає, що своєю заявою про відставку прем'єр-міністр сьогодні зробив сильний політичний крок і продемонстрував, що не тримається за свою посаду.

«Тобто це шахова партія, яка розпочалася на початку президентської кампанії і буде тривати доти, доки не закінчиться парламентська», – зазначив політик.

Також на запитання ведучої про те, чи заява про відставку Прем'єр-міністра означає, що міністри теж повинні написати заяви про відставку, пан Мірошниченко відповів, що в Конституції це не передбачено. Заяви на звільнення повинні написати голови облдержадміністрацій, які здебільшого це вже зробили.

«Що стосується уряду, то потрібно розуміти, що те, що сказав Гройсман  це політична заява. Але в нас існують принципи безперервності влади, тому до формування нового уряду, що б не робили міністри, вони все одно будуть у статусі виконувачів обов'язків», – переконаний Мірошниченко.

Окрім цього, пан Мірошниченко зауважив, що в умовах, коли немає більшості в парламенті, новообраний Президент не зможе відправити уряд у вставку так, як і протягнути нового прем'єра і міністрів. Тому, на його думку, Зеленський не міг не розуміти, що не зможе до виборів прийняти новий виборчий кодекс і зняти депутатську недоторканність.

«Тепер Рада розуміє, що скоро вибори і нема сенсу йти на компроміси і підставляти плече Президенту, не маючи жодних перспектив. Зеленський не може всім пообіцяти місця у своїх списках», – прокоментував гість програми.

Як повідомлялось, сьогодні, 20 травня новообраний Президент Володимир Зеленський склав присягу на вірність народу України. Під час своєї інавгураційної промови він заявив про заявив про розпуск Верховної Ради України 8-го скликання.

21 травня відбудуться консультації Президента Володимира Зеленського з фракціями щодо дострокового припинення повноважень Верховної Ради України.

Президент Володимир Зеленський також закликав Кабінет Міністрів України піти у відставку. «Ви можете взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори. Я думаю, що люди це оцінять», – заявив Президент України, звертаючись до урядовців.

Додамо, 17 травня під час години запитань до уряду у ВРУ Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відповідаючи на запитання парламентарів щодо ймовірного переформатування уряду, запевнив, що Кабмін виконуватиме свої повноваження у повному обсязі.

Читайте більше новин на тему: ГройсманLoading...