Новини » Політика 20 травня, 2019, 14:25
Гончаренко пояснив, чому персонаж Голобородько переміг сьогодні у ВР Зеленського
ZIK
ZIK

Більшість народних депутатів готові йти на дострокові вибори. Тому сьогодні треба було провести гарну і достойну процедуру, поспілкуватися з іноземними гостями і після того, як вони полетять, зайнятись внутрішніми справами. Тобто не робити з цього шоу. Але виглядає, що у нового президента інші пріоритети.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко.

«Я хочу припинити усю конспірологію, бо вибори призначені і в бюджеті є на це гроші. Дострокові вибори відбудуться через 60 днів після того, як буде оприлюднено указ Зеленського про розпуск Верховної Ради. І я думаю, що він це зробить навіть сьогодні або найпізніше завтра», – сказав Гончаренко.

Він зазначив, що заявою про розпуск під час інавгураційної програми Зеленський не здивував. Адже, на його думку, він таким чином вирішив заробити додаткові бали.

«В мене щодо розпуску парламенту є дуже проста позиція: це рішення політичне, а не юридичне. Тому обговорювати юридичну складову немає сенсу. Чесно кажучи, з такою промовою і таким сценарієм інавгурації не треба було б взагалі когось запрошувати. Якщо ж запросили гостей, треба було провести гарну державну церемонію з повагою до держави і гостей. Провести з ними перемовини, а розпустити Раду хоча б завтра», – зазначив він.

На його думку, іноземні гості точно не збирались слухати, які всі навколо погані і те, що треба терміново йти на вибори.

«Василь Голобородько переміг Володимира Зеленського і тому ми маємо те, що маємо. Відбулася неповага до держави, адже більшість депутатів готові йти на вибори і можна про це було б оголосити завтра, а не робити шоу. Сьогодні ж треба було просто провести гарну і достойну процедуру, поспілкуватися з іноземними гостями і після того, як вони полетять, зайнятись внутрішніми справами. Але, на жаль, ми бачимо, що в нового президента інші пріоритети», – наголосив Гончаренко.

Також він зазначив, що суперечка Зеленського, яка відбулася під час інавгурації з Ляшком, була неприпустимою. 

«Мені може подобатися чи не подобатися Зеленський, але обраний президент України приступав до своїх обов’язків. Це ж саме стосується Зеленського, йому може подобатися чи не подобатися ВР, але парламент обрав народ. Тому треба поважати одне одного. Бо те, що сьогодні продемонстрував що Ляшко, що Зеленський, є неповагою до держави, відповідно, до кожного українця», – вважає він.

Загалом, він вважає, що Верховна Рада, фактично, припинила свою роботу. Бо всі депутати після інавгурації поїдуть займатися виборами.

«Хтось поїде на округи, хтось буде балотуватися за партійними списками, хтось поїде по містах з агітацією. Можливо, буде ще кілька засідань, але на них швидше за все не будуть ухвалювати принципові речі. І це був вибір Зеленського. Бо коли він каже одночасно змініть закон і я оголошую дострокові вибори, то це обман суспільства, бо згідно Конституції неможливо змінити закон про вибори під час виборів. Тобто, якщо він сьогодні чи завтра випустить указ, ми не зможемо розглядати систему виборів, не маємо на це права. Тому питання системи виборів зняте, буде стара система і це вибір Зеленського. І мені, як людині, яка голосувала за відкриті виборчі списки, прикро. Це ж стосується і зняття недоторканності», – додав Гончаренко.

Нагадаємо, секретар Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька також заявила про те, що після початку виборчої кампанії, тобто з наступного дня публікації указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради, жодне судове рішення не зможе зупинити виборчий процес.

До слова, сьогодні під час інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду 8 скликання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-21 01:09 :01