Новини » Політика 20 травня, 2019, 18:11
Екс-член ВККС: У Президента немає конституційних підстав для припинення повноважень Ради
ZIK
ZIK

На сьогодні у Президента немає конституційних підстав достроково припинити повноваження Верховної Ради України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

Коментуючи заяву Президента Зеленського про те, що він розпускає Верховну раду України, Ігор Коліушко зауважив, що підстави для розпуску Ради чітко сформульовані в 90 статті Конституції України.

«І в першому пункті другої частини чітко написано, що Президент має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо протягом одного місяця в Раді не сформована коаліція депутатських фракцій. Тобто це означає, що з моменту чи припинення діяльності коаліції, чи виходу фракції з коаліції, чи хоча б має бути заява Президента про те, що він вважає, що коаліції не існує, це фейк, от із цього моменту має пройти один місяць. Якщо за цей місяць Рада не сформує коаліцію, тоді у Президента з'являється право достроково припинити повноваження Верховної Ради», – пояснив голова правління Центру політико-правових реформ.

На його думку, те, що коаліції в Раді не існує де-факто з 2016-го року, не є вагомою підставою для розпуску Ради.

«Те, що відбувалося у 2016-му році, – неважливо. Не можна використовувати цю норму Конституції тільки тоді, коли це вигідно. Тому тільки через місяць як кимось буде констатовано відсутність коаліції, Президент зможе видати указ про розпуск ВРУ», – підкреслив Коліушко.

Як повідомлялось, сьогодні, 20 травня новообраний Президент Володимир Зеленський склав присягу на вірність народу України. Під час своєї інавгураційної промови він заявив про заявив про розпуск Верховної Ради України 8-го скликання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 01:38 :01