Для розпуску Ради Зеленський всупереч Конституції використає суд, – Березовець

Інавгурація Президента України Володимира Зеленського. Фото: president.gov.ua

Для розпуску Верховної Ради новообраний президент Володимир Зеленський може використати рішення Окружного адміністративного суду Києва.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив політолог Тарас Березовець.

«Насправді логіка у них дуже проста. Вони використають рішення якогось суду – швидше за все, Окружного адміністративного суду Києва, який визнає, що коаліція розпалася в лютому 2016 року (коли з коаліції вийшла фракція «Самопоміч», – ред.). І на цій підставі президент видасть указ про розпуск парламенту», – зазначив експерт.

Водночас він підкреслив, що це рішення буде повністю антиконституційним, тому що в Конституції є чітко прописані процедури, за якими може бути розпущений парламент – і рішення суду будь-якої інстанції там не передбачено.

«Тому це є узурпацією влади, повністю антиконституційним кроком. І якщо парламент проковтне це рішення, так буде завжди тепер, тому що порушувати Конституцію буде не тільки новообраний президент, а його оточення. Тобто їм треба тільки один раз показати, що можна не поважати Конституцію, а далі об неї почнуть витирати ноги й інші», – вважає Березовець.

На його думку, Зеленський поспішає з перевиборами парламенту, оскільки розраховує на отримання конституційної більшості.

«І він сподівається, що дострокові вибори дадуть йому найбільшу фракцію. Міняти схему виборів він не буде. Тобто залишиться нинішня система. При ній ми розуміємо, що рейтинг його політичної сили зараз дуже високий, десь на рівні 35-40%. Крім того, значна частина мажоритарників так само долучиться до нової коаліції», – додав політолог.

На його думку, Зеленському потрібна конституційна більшість, щоб міняти Конституцію. «Він хоче повноту влади. І він дуже близький до такого сценарію, якщо ці вибори будуть дострокові», – зазначив Березовець.

Як повідомлялося, новообраний президент Володимир Зеленський під час своєї інавгурації заявив, що розпускає Верховну Раду VIII скликання.

Читайте більше новин на тему: Володимир ЗеленськийLoading...