З екс-нардепа Лозинського, засудженого за вбивство, зняли судимість

Дніпровський райсуд Києва зняв судимість з екс-нардепа Віктора Лозинського, засудженого у 2011 році за вбивство.

Відповідну ухвалу суду від 6 травня 2019 р. оприлюднено у реєстрі судових рішень, повідомляє Українська правда.

За даними судового засідання, Лозинський звернувся до суду із заявою, в якій просив зняти з нього судимість, вказавши, що «має право на дострокове зняття судимості, оскільки положення ч. 2 ст. 91 КК України (Зняття судимості до закінчення строків не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні злочини – ред.), які погіршують його становище, на нього не розповсюджуються, оскільки не мають зворотної дії в часі.

«Зняти з ОСОБА_1 (Лозінський – ред.) судимість за вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 20 квітня 2011 року, зміненого ухвалою Апеляційного суду Києва від 26 березня 2012 р. та ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 1 березня 2013 року», – йдеться у рішенні суду.

За матеріалами суду, з дня, коли Лозинського було достроково звільнено від відбування покарання, минуло понад 3 роки.

«Тобто більше, ніж половина строку погашення судимості за вчинення тяжкого злочину, до якого відноситься найтяжчий із вчинених ним злочинів. Дані, що строк погашення судимості переривався, відсутні», – зазначено в ухвалі суду.

З 6 квітня 2016 року діяльність Лозинського «була направлена на створення і роботу нових підприємств, організацію виробництва, що пов’язане зі сферою сільського господарства».

«Відповідно до характеристики Голованівської сільради Кіровоградської області від 15 березня 2019 року Лозинський з 7 квітня 2016 року зарекомендував себе винятково з позитивної сторони... Ним була створена агрофірма «Вітчизна-Агро», також він є засновником та власником ще декількох підприємств на території Голованівського району (ТОВ Агрофірма «Копенкувате»). За цей час неодноразово надавав волонтерську допомогу бійцям і зоні АТО, за що має численні подяки від благодійних фондів, Національної спілки ветеранів і учасників бойових дій в зоні АТО, військового комісара Волноваського районного військомату. Неодноразово надавав благодійну допомогу освітнім, спортивним та дитячим закладам, релігійним громадам, сім’ям загиблим в зоні АТО та Афганістану, бере активну участь в роботі ветеранських організацій району, постійно надаючи їм матеріальну підтримку», – зазначено в ухвалі суду.

На переконання суду, такі обставини «дають підстави вважати, що після відбуття покарання у виді позбавлення волі засуджений своєю зразковою поведінкою і сумлінним ставленням довів своє виправлення».

Нагадаємо: 16 червня 2009 року в результаті зіткнення на території мисливських угідь з Лозінським, а також колишніми тоді прокурором Голованівського району Кіровоградської області Євгеном Горбенком і начальником Голованівського райвідділу міліції Михайлом Ковальським був убитий Валерій Олійник.

У квітні 2011 року Дніпровський районний суд Києва засудив екс-депутата Лозінського до 15 років позбавлення волі починаючи з березня 2010 року.

Навесні 2012 року Апеляційний суд Києва пом’якшив вирок Лозинському, призначивши йому нове покарання у вигляді 14 років позбавлення волі, а в березні 2014 року Вищий спецсуд скоротив термін до 10 років.

У червні 2014 року Бориспільський райсуд навіть відпустив Лозинського на свободу за станом здоров’я, проте вже наступного дня його повернули назад у колонію.

У лютому 2016 року Бориспільський райсуд застосував умовно-дострокове звільнення до Лозинського, задовольнивши клопотання його адвоката. 6 квітня Апеляційний суд Київської області підтвердив законність умовно-дострокового звільнення Лозінського.

7 квітня 2016 року Лозинський вийшов із в’язниці за «законом Савченко».

 Loading...